Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a rossz a videókártya vagy...

Mi a rossz a videókártya vagy a táp?

Figyelt kérdés

Ha 85-90 fokot elér a videókártyám kikapcsol a gép.

Valószínű a táp nem bírja, mert egyszer csak elszáll a gép. Ha videókàrtya melegszik túl úgy tudom csak a kép megy el a gép nem kapcsol ki.

Táp a ludas tutira?

A proceszor jó, nem megy 70 fok fölé, az rendben van szerintem.


2019. nov. 30. 13:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha a tápegység rossz, akkor nem kikapcsol a gép, hanem kigyullad. Ha a tápegység jó, de kicsi a teljesítménye, akkor a védelem lecsapja a hálózatról. Ha a videokártya túlmelegszik, akkor leszabályozza önmagát. Ettől függetlenül előfordulhat, hogy ezeknek semmi köze nincs a problémához, hanem például az alaplapi vrm melegszik túl, ekkor az alaplap kikapcsolja a gépet.
2019. nov. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Bocsánat a rossz alatt, gyengét értek.

Egyébként amikor kikapcsol nem is bírom visszakapcsolni, kihúzom és visszadugom hálózatba, csak úgy lehet.

Honnan tudom hogy az alaplap melegszik túl? Esetleg erre valami program?

2019. nov. 30. 13:43
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha túlmelegedés a probléma, akkor az azzal kideríthető, hogy nem azonnal próbálod meg visszakapcsolni, hanem mondjuk fél perc múlva, amikor megfelelően lehűl a gép. Jellemzően az alaplapon is szokott lenni szenzor, ami a hőmérsékletet méri.


Esetleg leírhatod a konfigurációt, lehet már a specifikációból kiderülhet, hogy nincs jól összerakva a gép.

2019. nov. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Persze leírom:

- msi a68hm-p33

- a10-7800

- 4gb kingston hyperx ram

- r9 280x

- azért gondolom hogy a táp a gyenge mert ismerem ezt a márkát...akyga valami 700w-os hulladék

Igazából a videókártya került most bele, eddig egy gt630 volt benne azzal nem volt baj.

Csak használt kártya ezért féltem hogy nem-e az, de a tápra gyanakszom leginkább.

2019. nov. 30. 14:05
 5/7 anonim ***** válasza:
Legalább van túláram védelem a tápegységben. Elsősorban azért kéne cserélni, mert valószínűleg nem a specifikációnak megfelelő feszültségen megy, ezért hosszútávon károsodhatnak az alkatrészek. De ha már cserélsz, akkor cseréld ki olyanra, ami 400W-t ténylegesen képes leadni, kb ekkora teljesítményre van szükség.
2019. nov. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Ha már ráköltök veszek egy normálisabbat, biztosan ne legyen vele baj, esetleg később is jó legyen.

Meg akkor egy ház cserét is beiktatok, hogy a hűtéssel se legyen probléma. Most valami gagyi régi ház van.

Köszönöm, remélem minden király lesz táp csere után!

2019. nov. 30. 14:35
 7/7 anonim ***** válasza:
Tuti,hogy a táp a gyenge. Nekem egy Corsair 550W-os táp sem bírta el ezt a vga-t.
2019. nov. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!