Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nem kompatibilis táp?

Nem kompatibilis táp?

Figyelt kérdés

Hali!


Gépet építek, meg van rendelve már, de lehet rosszul választottam tápot. Egy 620W-os egységet néztem ki a Seasonictól, emlékeztem régebbről, hogy neves gyártó, régi tesztben is méltatták, de aztán láttam, hogy nem haswell kompatibilis. Ha jól értem, ez annyit jelent, hogy a processzor mély alvásában - C6/C7 - nem tud megfelelő feszkót biztosítani. A kérdés, hogy pusztán emiatt érdemes gyorsan módosítani a rendelésen és másikat nézni, vagy elég ha a C6/7 alvást kikapcsolom?


A táp egy SEASONIC M12 II Evo 620W.


A csere oka, hogy jelenleg egy 10 éves Corsair VX550W ketyeg a gépben, ami mindig megbízhatóan ment, de úgy olvastam, a korral mindig degradálódik, 10 év már határeset, nem akartam kockáztatni.



2019. dec. 1. 09:33
 1/8 MGéza ***** válasza:
Nincs olyan, hogy nem kompatibilis. Viszont nem a legújabb konstrukció, én másikat néznék. Mennyi a rászánt összeg és mik a konfig részletei amihez kéne?
2019. dec. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 P.O.C. ***** válasza:

Azt hogy a gyártó nem írja, még nem jelenti azt, hogy nem kompatibilis.

Az alábbi listán pl szerepel:

[link]


Szóval nyugi nem lesz gond.

2019. dec. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi. Amúgy az alábbi konfigot építem:


ASUS PRIME B360-PLUS

Intel Core i5-9400F

CM Hyper 212 Black Edition

(a ramot áthozom az előző gépből, 4x4GB DDR4 2400MHz G.Skill Aegis)

Colorful GTX 1660 iGame Ultra 6GB

Kingston A2000 250GB M.2 PCIE SSD


Van még a gépben 4db 3.5", 1db 2.5" HDD, 1 ODD, a ház egy Corsair Carbide 200R, igazából csak az alaplap/CPU/GPU/SSD/táp lesz új. Ha nincs gond a kinézett táppal, akkor nem módosítanám a rendelést fölöslegesen, régen a Seasonicról nagyon jókat hallottam. (mostanában nem követem a hardver piacot)

Direkt fölé lőttem kicsit a táp kapacitását, nem akartam csúcsra járatni egy 520W-os változatot.

2019. dec. 1. 12:06
 4/8 A kérdező kommentje:

Na, lehet a kérdés tárgytalan is...

A gyártó oldalán kicsit jobban megnézve ez áll:

"The M12II EVO series is an upgraded Seasonic product family that supports Intel’s fourth generation of core processors and provides..."

2019. dec. 1. 12:19
 5/8 MGéza ***** válasza:
Csúcsra járatni? A közelében sem lettél volna az 520W teljesítménynek fogyasztásban :)
2019. dec. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 MGéza ***** válasza:

A kártya gyártói adatok szerint 120W-t eszik, a cpu ark.intel adatai szerint 65W, tehát az Itel számításai miatt még rászámolunk egy kicsit, akkor is a kettő együtt 250W, ehhez jön még az apró. Már ez is nagyon fölé lövés lenne, de jobb sokkal mint a régebbi konstrukciójú Seasonic:

[link]

Vagy Bitfenix formula gold:

[link]

2019. dec. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Valamilyen netes psu kalkulátorral számoltattam ki, minden adatot kitöltve, hogy 90-100% fogyasztás mellett sacc/kb 460W-ot enne a gépem. (hangkártya, 5 hdd, odd, 4 ház ventilátor, gpu, cpu, ssd)

Közben a seasonicról kiderült, hogy az EVO kiadás már haswell-ready, tehát nem hasal el C6/C7 proci állapotnál sem. A "nem kompatibilis" az a nem EVO változat volt, azért adták ki az EVO-t, csak ugye könnyű volt összetéveszteni, ez volt a kérdésem apropója is. Mindenesetre köszönöm a válaszokat, repültek a zöldek! :)

2019. dec. 1. 16:18
 8/8 A kérdező kommentje:
Mondjuk értem miért ajánlottad ezeket, a 80Plus gold mégiscsak jobb, mint a bronze :) Lehetett volna több eszem, hogy érdeklődök rendelés előtt. De talán ezzel sem fogtam mellé, csak lett volna jobb is ennyiért. Ha ez is kibír annyit, mint az első generációs Corsair tápom, boldog ember leszek. :D
2019. dec. 1. 16:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!