Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Két molex csatlakozóval tudom...

Két molex csatlakozóval tudom helyettesíteni a tápból hiányzó 8 pines, vga csatlakozót?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Adott a következő összeállítás:

• Cooler master rs-500-pcap-i3 (500W táp),

• Asrock h110m-hdv r3.0,

• Intel Core i3-7100,

• HyperX 16GB 2400MHz RAM,

• MSI GTX1050 2GB,

• 1 X WD Blue 500GB SSD,

• 1 X Seagate green HDD.


A célom az, hogy a mostani GTX1050-et le szeretném cserélni egy RX580-ra (később majd a procit is). A 1050-es kártya 6 pines csatiból kapta a kakaót, az új vgának viszont 8 pines kéne, ami nincs, viszont van három szabad molex csatlakozó.


A kérdésem: ha a hiányzó 8 pines csatlakozót helyettesítem 2 molex - 8 pin vga átalakítóval, akkor merülhetnek fel problémák előbb vagy utóbb?. A kártya állítólag ~185W körül eszik max terhelésnél.


Előre is köszönöm szépen a segítséget!


Legyen szép napotok. 😉



2019. dec. 6. 06:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Lehet hozzá kapni adaptert, megoldható.
2019. dec. 6. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
2019. dec. 6. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
48%
Elég a 6 pines csatlakozót bedugni, működni fog úgyis.
2019. dec. 6. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Régen, amikor bejöttek a pci-e tápcsatlakozók nem is nagyon lehetett olyan tápot kapni ami rögtön ilyen csatlakozóval jött volna, a kártyákhoz adtak alapból átalakítókat molexhez - használhatod így.

#3 ez kártyánként változik, nem mindegyik működik megfelelő tápcsatlakozók nélkül. AMD kártyát személy szerint egyet se láttam amelyik működne így.

2019. dec. 6. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!