Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Megbízható notebook hosszútávra?

Megbízható notebook hosszútávra?

Figyelt kérdés

Olyan notebookot keresek, amit gyakran hordoznék, teház az összeszerelés minősége fontos.

Játszani nem nagyon játszok rajta, max ilyen online cuccok (LOL, CS Go) de a dedikált kártya nem fontos, el vagyok játék nélkül is.

Inkább a forrasztások, és az összeszerelés minősége a fontos.

8 gb ram és 256 gb SSD legyen benne, és egy core i3 proci, lehetőleg 8. generációs. Max 150-160 ezer Ft-ot szánnék rá.


Dell vagy Acerek közt nézelődök, de azt mondják, hogy az Acerből sok az alaplap hibás, mert rosszabb az összeszerelés minősége.


Egy Dell Inspiron 3583 jó választás esetleg?

[link]



2019. dec. 7. 16:29
 1/10 anonim ***** válasza:
Hosszú távra nem lesznek jók ezek a kicsivel a belépő szint fölé pozicionált laptopok, vegyél garanciakiterjesztést, ha elérhető.
2019. dec. 7. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Inkább Vostro.
2019. dec. 7. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Mitől függ akkor, hogy hosszútávon jó valami?

Egyébként 4-5 évet értek a hosszútáv alatt. Ezekre 3 év gari van, ha attól 1 évvel tovább bírja, már megfelel.

2019. dec. 7. 17:09
 4/10 anonim ***** válasza:
66%

Az a baj, hogy ezeknek az alsó kategóriás laptopoknak a tartóssága nagyon esetleges. Kibírja 4-5 évig? Illene neki. Ki fogja bírni? Vagy igen, vagy nem. Ha asztalon használod, akkor esélyes, ha hurcolod, akkor már kétes.


Igazi tartósságot csak a business classtól lehet elvárni, de az meg újonnan duplája, mint a kereted. Használtan viszont simán belefér és még mindig jobb választás, mint a low-end bóvli.

2019. dec. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagyjából olyan 200 ezerig biztosan valami használt Business notebook-k vennék.

Azok megfelelnek a kritériumnak.

[link]

De ott tudsz válogatni kedved szerint, és ezek biztosan jól vannak összerakva, bővíthetőek és időtállóak.

2019. dec. 7. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Akkor, ha jól értem az olcsó szegmensben egyáltalán nem adnak az összeszerelés minőségére, a forrasztásokra stb.?

Én azt hittem, hogy az ár csupán azon múlik, hogy valamibe erősebb vagy gyengébb hardver van (mármint pl. i3, vagy i7 proci) de akkor ezek szerint az összeszerelés, tartósság stb. is közrejátszik.


Dell-ből például egy Inspiron, vagy egy Vostro 150-160 ezer környékén nem jó választás?

Vagy ebben a kategóriában még a Dell sem annyira megbízható?

2019. dec. 7. 17:49
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ebben a kategóriában leginkább pont az anyagminőség amin spórolnak , illetve a felszereltség sem az igazi.

Ahol nem is beszélve hogy többségük alig bővíthető, a kijelző minősége sem az igazi.(fényes pl.)

Nem véletlen hogy újonnan annyiba kerülnek a Business gépek amennyibe.

2019. dec. 7. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Akkor még egy utolsó kérdés:


Egy Acer Swift 3 (aluminium házas) ryzen 3 proci, 8 gb ram, 256 gb SSD jó választás 184 ezerért?


Használtat azért nem akarok venni, mert az meg lehet, hogy eddig lehúzott 5 évet és pont nálam fogja megadni magát egy éven belül, meg amúgy is nagyobb biztonságban érzem magam, ha tudom, hogy bármi baj van, ott a garancia.


Ha azt mondjátok, hogy az sem tartós, akkor elengedem ezt a témát és inkább veszek egy 140-150 ezer körüli Acert, vagy Dellt, aztán 3 évig gari, utána meg úgy megy tönkre, ahogy akar, mást nem tudok kitalálni. 250-300 ezret nem tudok érte adni perpillanat, használt meg nem jöhet szóba, de köszi a tippeket.

2019. dec. 7. 18:58
 9/10 anonim ***** válasza:

Használt laptopot is lehet garanciával venni, igaz általában csak 3-6 hónappal.


Viszont az üzleti kategória piaca a nagyvállalatok, illetve a nagyvállalatok menedzserei. Nagyon értékes piac, ahol a megbízhatatlan gép nagy presztízs veszteség és igen nagy ára van. Ezeket a gépeket általában alaposan túltervezik és emiatt nagyon sokat kibírnak.

2019. dec. 7. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Bevallom, tőlem távol állnak ezek az üzleti dolgok, én csak felhasználói szinten értek a hardverekhez, hogy 8 gb ram, egy SSD, és minimum egy core i3 vagy Ryzen 3 proci legyen egy általános felhasználású notebookban. Az összeszereléshez nem nagyon értek, hogy mi mitől számít jónak stb.


Nézegettem azt a használt üzleti laptopos oldalt, amit fentebb linkelt valaki, és hát nem tudom, jó áron volt egy két laptop, de nekem a 3. 4. generációs i5 meg a ddr3 ram eléggé elavultnak tűnik. Bár 50-60 ezerért nem pénz, az is igaz. Használtan, ha rászánom magam, akkor is max 100 ezer, de én inkább az új felé húznék.


Jelenlegi munkahelyemen egy Acer notebookon dolgozok, egy alap gagyi gép celeron procival meg 4 gb rammal, de már 6-7 éve húzza, pedig a maga idejében is kb. 100 ezer ft volt. Mondjuk az is igaz, hogy elmozdítva sem volt az asztalról nagyon.

2019. dec. 7. 19:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!