Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Quadro 1000m és a játékok?

Quadro 1000m és a játékok?

Figyelt kérdés

Laptopot szeretnék venni, idáig úgy nézelodtem hogy 8gb ram i5-ös processzor es nvidia mx 110,150 es videó kártyák férnek bele a rá szánni kívánt keretbe. Most voltam egy laptop boltban ahol ajánlottak ugyanennyiert egy jó állapotú használt dell inspiront 16gb ram i5 6000-es(?) processzor es egy nvidia quadro 1000m kártyával.


Na most én ezt a laptopot 2 dologra használnam. Az egyik hogy CAD-CAM programokkal "dolgoznék" Rajta mivel CAD-CAM informatikusnak tanulok, másrészt pedig játszanek rajta hébe hóba.


Nemtudom viszont hogy mennyire lehet játékra használni a Quadro kártyát. Nyilván a cad programokkal jobban boldogul, hiszen erre tervezték, de a játékokkal hogy áll? Mondjuk olyan szinten lehet mint egy mx 110 vagy van valami amihez lehet hasonlítani? Szerintetek megéri vagy inkább hagyjam mert nem használnam ki?


Ui. Nem kell komoly játékokra gondolni, csak ilyen skyrim, risen, rome2 ttw heroes7... Szóval tudom van a gtx 1050 ha gamerlaptopot nezek de nem azt szeretnék venni csak játszani is rajta időnként.



#játék #NVIDIA #Dell #Dell Inspiron #Quadro #laptop #qm1000m #mx110 #mx130 #mx250
2019. dec. 8. 11:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez egy 8 éves, alsó kategóriás fermi alapú kártya, egy 3 éves intel igpu is gyorsabb nála, már amikor kijött is rettenetes választás volt kb mindenre.

Quadro és geforce között annyi a különbség hogy a quadro elvben stabilabb(kérdés mennyire van ennek jelentősége, consumer hardver is beton stabil ma már), DP számítási kapacitása sokkal nagyobb, és jobb driver támogatása van sok professzionális szoftverhez - tehát az árán kívül nincs semmi hátránya a quadronak. Csak épp ez a konkrét quadro lassú mint a dög(gyakorlatilag teljesen megegyezik a gt540 el DP számítási kapacitáson túl), skyrim is nagyon döcögősen fut rajta

https://www.youtube.com/watch?v=2nL9P_1piHo

2019. dec. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szóval, akkor milyen kártyát ajánlasz helyette? Nemtudom ezt a 8 évest mire ertetted, a quadro vagy az mx-re?
2019. dec. 8. 14:08
 3/5 MGéza ***** válasza:
Mennyid van laptopra?
2019. dec. 8. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
200-240
2019. dec. 9. 08:29
 5/5 MGéza ***** válasza:
48%

Vegyél GTX 1050m kártyásat. A tapasztalat és a gyakorlat is azt mutatja hogy egy erősebb GTX kb egy szinten van munkában egy gyengébb Quadróval, egy technikával foglalkozó youtuber csatorna kérdést intézett még annak idején professzionális cégekhez akik mind azt mondták, hogy inkább 1080ti-t vesznek munkára, mert olcsóbb és pár speciális alkalmazást leszámítva ugyanolyan gyors. Ha meg játszol is néha, akkor egyértelmű hogy csak a GTX kártyáknak van létjogosultsága. Az árkeret határán én ezt javasolnám, vagy nézd át a hardverapro.hu-t, mit kínálnak alig használtan, garanciálisan.

[link]

2019. dec. 9. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!