Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A pendrive-om nem használható...

A pendrive-om nem használható bootolásra, valahogy ez megváltoztatható, vagy gyárilag ilyen?

Figyelt kérdés
Windowst szeretnék telepíteni vele, de nem engedi rátenni az ISO-t, meg pirosan írja a tulajdonságoknál h bootolásra nem jó. Lehet ezen változtatni pl fájlrendszer megváltoztatásával formázáskor?

2019. dec. 9. 21:15
 1/10 anonim ***** válasza:
Hány gigás? Mivel próbáltad "rátenni" azt az isót?
2019. dec. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
36%
A Windows bootolásra csak USB2-röl müködik, USB3-ról nem!
2019. dec. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

"A Windows bootolásra csak USB2-röl müködik, USB3-ról nem!

"

Ez egy nagy tévedés! Én a Windows XP óta minden Windowst (némelyiket többször is) USB 3-ról telepítettem.


A kérdező nyilván az ISO fájlt másolta egy az egyben a pendrájvra, azért nem bootol neki.


Kedves kérdező!

Én a bootolható pendrájvot PowerISO-val szoktam készíteni, sokan viszont a Rufust ajánlják. Próbáld meg ezek valamelyikével. Ha nem megfelelő méretű a pendrájvod, akkor ezt mindkét program jelezni fogja.

2019. dec. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Helyesbítek:

"A kérdező nyilván az ISO fájlt másolta egy az egyben a pendrájvra, azért nem bootol neki."

helyett

A kérdező nyilván az ISO fájlt akarta a pendrájvra másolni, azért nem sikerült neki.

Megjegyzés: ha NTFS-re formázta volna, akkor át tudta volna másolni, csak éppen nem ért volna el vele semmit.

2019. dec. 9. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ja nem elég rákerázni az iso-t? A hely elegendő, az biztos. Akkor valamelyik programmal sikerülni fog?
2019. dec. 9. 22:11
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, például a rufus nevű program
2019. dec. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!
2019. dec. 9. 22:20
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

Az iso _tartalmát_ kell a pendrivera másolni, felesleges bármilyen extra program.

[link]

2019. dec. 10. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha UEFI-s telepítőt akarsz készíteni, akkor valóban elég rámásolni az ISO tartalmát a pendrive-ra. Ha viszont BIOS/MBR alapú telepítőt akarsz, akkor speciális módon kell kiírni a képfájlt, pl. a már említett Rufus nevű programmal.
2019. dec. 10. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Korszerű gépet ma már illik UEFI módban telepíteni. (+secure boottal)


A régi 2012 előtt gyártott retro kriptaszökevény gépekre tenni csak bios/legacy módban a rendszert..

2019. dec. 10. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!