Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szeretnék egy laptopot venni....

Szeretnék egy laptopot venni. Egy vállalkozó visszaigényelheti az áfát ebből?

Figyelt kérdés

Laptopot akarok venni.

Az összeg tegyük fel legyen 300 000-Ft.

Édesanyám férje autószerelő, vállalkozó. Ha veszek vele ennyiért laptopot, ő utána visszaigényelheti ebből az áfát?

Szeretném megkérni erre, mert így végül is olcsóbb lenne sokkal, neki pedig semmibe nem kerülne.



2019. dec. 12. 18:38
 1/10 anonim ***** válasza:
Ez ne migazán számítástechnikai kérdés, egyébként pedig attól függ, hogy hogyan adózik.. sztem kérdezd meg tőle.
2019. dec. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
(Már ha egyáltalán adózik, mert én pl csak egy A4-es laot szoktam kapni, hogy mit cseréltek olajcsere alkalmával...) És a neten őt ajálották, mint legjobb budapesti szerelő az én autó típusomhoz. Ne mintha engem érdekelne, nem vagyok NAV, csak gondolom a többség hasonló...
2019. dec. 12. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ezt adócsalásnak hívják.


Amúgy ha céges számlára veszitek, bukjátok a jótállást!

2019. dec. 13. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Mért buknák a jótállást? Max az internetes vásárláshoz tartozó elállási jogot bukják, mivel az csak magánszemélyekre vonatkozik.
2019. dec. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
58%

"Mért buknák a jótállást?"

Mert "KÖTELEZŐ JÓTÁLLÁS NINCS A VÁLLALKOZÁSKÉNT VÁSÁRLÓK RÉSZÉRE"

Csak szavatosság van.

2019. dec. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
58%

Bocs ez kimaradt.

151/2003. (IX. 22.) Korm. rendelet

2013. évi V. törvény 8:1.§ 3. pontja

2019. dec. 13. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
37%
Ok, akkor nevezd szavatosságnak... nekem mindegy minek hívod.. a lényeg, hogy ha elromlik garanciális időn belül, akkor megjavítják. Ez cégekre is vonatkozik.. nem tudom már hányszor voltak szervízelni nálunk laptopokat, soha semmi probléma nem volt belőle, pláne hogy általában foggalmuk sincs róla, hogy ki a tulajdonosa a gépnek, csak egy sorozatszám alapján ellenőrzik hogy garaciális-e a gép.
2019. dec. 13. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nagyon nem mindegy, hogy jótállás, vagy szavatosság. Szavatosság estén bizonyítási teher a vásárlón van!
2019. dec. 13. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Jótállási hegy szokott lenni, szóval gondolom az nem szavatosság. De egyébként tökmindegy, ti nem szervizeltettetek még laptopot? Én már rengeteg cégnévre vásárolt laptopot szervizltettem és még csak a számla sem kell hozzá, és jótállási jegy is csak bizonyos típusoknál, amin (most megnéztem egyet) és nincs is rajta ki vette.


Nem vitatom, hogy jogszabály szerint nem kötelező a garancia céges vásárláskor, de a gyarkolat nem ezt mutatja, egyetlen esetben sem láttam mág példát arra hogy probléma lett volna abból, hogy a vevő nem magányszemély. És nem csak laptop esetén, hanem semmilyen elektronikai termék esetén.

2019. dec. 13. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Valamint nálunk is van céges eszköz,. nem laptop, de ha úgy nézzük akkor vállalkozó vette, és már nem egyszer volt szervizelve, pedig használatunk miatt romlottak el elég hamar.
2019. dec. 15. 15:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!