Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen USB egeret volna...

Milyen USB egeret volna érdemes vásárolni a laptophoz?

Figyelt kérdés

Kényelmetlen a touchpad használata, a régi egér pedig már egyrészt kopott, nem túl jó a görgője, valamint PS/2 csatlakozású, nem a laptophoz való.


Nagy a kínálat, nem lehet áttekinteni: [link]


Nem túl drágát szeretnénk, max 5-10 ezer Ft, nem több, ha megéri, lehetőleg olyat, ami nem túl hangosan kattint, és kényelmes, ergonómikus kialakítású, jó a görgője, szóval egy jó ár/érték arányú normális egeret mindennapi és teljesen hétköznapi használathoz. 🖰



2019. dec. 15. 20:24
 1/6 belapus ***** válasza:

Én átlagos felhasználásra ( nem játék ! ) egy ASUS WT465-öt és egy ASUS WT425-öt használok.

Arra nem vállalkoznék, hogy eldöntsem, neked megfelelnek ezek vagy sem.Én elégedett vagyok velük.

2019. dec. 16. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 hypno ***** válasza:

Olyat válassz, ami kényelmes.


A nagyobb Media-Markt üzletekben viszonylag sok típust meg tudsz tapizni és kattogtatni is tudsz velük. (Nem feltétlenül ott kell megvenni, de kipróbálni mindenképp érdemes.)


A logitech egerekkel jellemzően nem nyúlsz mellé.

2019. dec. 16. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Shaddark ***** válasza:

Szerintem is nagyon jó tanácsot adott az előttem szóló.

Érdemes elmenni egy üzletbe és megnézni.

A méret (nekem legalábbis) nem nagyon jön le a képekből, és nagyon kéz függő hogy melyik méret kényelmes és melyik nem.

Hiába néz ki jól és gyors ha egy ujjal nyomod mindkét gombot mert elveszik a kezedben :)

2019. dec. 16. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszönöm, de én vidéken lakom, kistelepülésen, keleti országrészben, csak webshopból tudok vásárolni, nem tudom előtte megfogni, megnézni is csak képen, és főként a hozzáértők tanácsaira tudok csak hagyatkozni
2019. dec. 16. 18:28
 5/6 A kérdező kommentje:

innét fogom megrendelni, mert más árúcikkekkel együtt vásárolnám meg a hőn áhított egeret [link]


ezek közül kérnék egy-két javaslatot, melyik lehet a jó


jelenleg Genius egerem van, de sajnos rossz a görgője, tulajdonképpen más baja nincs, de már ez is elég nagy baj, tartaléknak még jó lesz, illetve PS/2 csatlakozású egérből van itthon kb 3 db, amiket csak a régi PC-n lehet használni, USB/PS2 átalakító hiányában, amit szintén most tervezek megrendelni, hogy a régi egereket és billentyűzeteket is lehessen még használni szükség esetén. nekem az az alapelvem, hogy mindenből legyen tartalék, 2 PC volt eddig is, bár csak egy képernyő, 2 DVD olvasó, 2 merevlemez, 2 memóriamodul, 2 pendrive, 2 videókártya, 2 hálózati kártya, 2 hangkártya, 2 router, 2 internet kábel, egyszóval mindenből, ami feltétlenül szükséges a PC működtetéséhez legalább 2 van itthon, hiszen ha elromlik, akkor nehézkes sokszor újat beszerezni, és akkor az ember nem fér hozzá az internethez, még a vonat menetrendet se tudom megnézni, stb


nem szoktunk kidobni semmi hazsnálható, leselejtezett alkatrészt, mondván jó lesz tartaléknak, ha valami tönkremegy


most pl van USB RJ45 átalakítóm az új laptophoz, de vásárolok a biztonság kedvéért még egyet, ami egyben USB HUB is, hogy baj esetén legyen tartalék, hiszen ennek hiányában nem lehet az internethez hozzáférni

2019. dec. 16. 18:40
 6/6 Shaddark ***** válasza:

Szerintem vegyél egy tabletet, ha elromlik a gép az alap funkciókat (vásárlás, ügyintézés...) ellátja az is addig míg javítják.

A gépedbe meg inkább egy, de minőségi alkatrészt, ez nehezebben romlik el és nem lesz szükség tartalékra.

Amúgy ha nem tuningolod a gépet, rendben van a hűtése és kitakarítod évente egyszer szinte lehetetlen hogy elromoljon a tápot kivéve.

Nálam semmi nem bír elromlani, mire elszállna bármi is kicserélem, mert már nem használható normális sebességgel.

A szoftverek igénye miatt az elavulás olyan ütemű lett hogy rendes gazdával nincs esélye semminek tönkremenni cseréig.

A legtöbb hardver hibás gép amit javítok maszekban szívessségből vagy húzva volt, vagy szar volt a hűtése mert 200K-s videokártyát beraktak egy 10K-s házba, igénytelen táp volt benne mert azon spóroltak hogy kiteljen a 100K-s procira benne, szóval mindig volt benne valami ami igénytelen/óccó kínai volt a többihez képest és problémát okozott a többi drága cuccnak.

2019. dec. 17. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!