Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » ASRock alaplapon a ram csak...

ASRock alaplapon a ram csak félig megy bele a slotba?

Figyelt kérdés

-ASRock pro series B450M PRO4-F alaplap

-Hyperx fury 8gb ddr4 3000hz ram


A ram slotnak csak egyik oldalan van füle ami rákattan a ramra, viszont hiába kattan rá, a másik oldala nem megy bele teljesen. Sose találkoztam még ilyen ram slottal, nem tudom milyen technikát alkalmazzak Eddig egy ram betétel 15másodperces művelet volt, most meg lassan 4 órája kínlódok vele, segítsetek kérlek.



2019. dec. 22. 14:53
 1/7 meszike91 ***** válasza:
66%
Szerintem csak erősebben kéne megnyomni.
2019. dec. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Sikerült megoldanom!

Nem tudom sajat kérdést szabad-e megvalaszolni, de hátha segíthetek valakinek a jövőben:

-Mindenképp vedd ki az alaplapot a gépedből ehez a művelethez!

-Egyenletesen bele kell helyezni a ram-ot a slotba, de még nem kell belenyomni!

-Ezután azt az oldalát ahol a fül van, határozott mozdulattal le kell nyomni kattanásig!

-Ezután jöhet a másik oldal, ami kellemetlen érzés lesz, de nem fog eltörni semmi!


Remélem tudok segíteni valakinek ezzel a jövőben.

2019. dec. 22. 15:29
 3/7 anonim ***** válasza:
Én soha nem vettem ki lapot emiatt. Határozottan erősen belepaszintottam. Nem kell izgulni, manapság azért a lapok elég strapabíróak. De ki ahogy érzi.
2019. dec. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

#3: "Határozottan erősen belepaszintottam. Nem kell izgulni"


Ilyesmit mindig súlyzózás és súlyemelés után kell csinálni. Ha ki tudod nyomni háromszor a 100 kilót akkor már egy alaplap nem állhat az utadba. Nincs két olyan össze nem illő csatlakozó amit kellő erővel ne lehetne összedugni.

(pl ddr2 foglalatba ddr3 vagy ddr4 ram)

Legfeljebb keletkezik némi műanyag törmelék... ;)

2019. dec. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Látom az irónia azért ott van hármas 😁
2019. dec. 22. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Illetbe négyes. Bakker a hármas én voltam. 🙄
2019. dec. 22. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
#2: Hivatalosan pont fordítva kéne, hogy először beteszed a nem reteszes oldalához a ram sarkát, majd a reteszes felénél rányomsz, így végig szépen bepattan. A bevágásra figyelni kell, hogy ne fordítva legyen, különben nem fog bepattanni!
2019. dec. 22. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!