Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » USB töltőt lehet-e USB hub-kén...

USB töltőt lehet-e USB hub-ként is használni?

Figyelt kérdés

Van egy ilyen töltőnk [link]


Amihez adnak egy usb-c (apa) -> mikro usb (anya) átalakítót is. Ennek az USB-C végét a laptopba dugtam bele, majd még rádugtam a töltőhöz adott fehér fonatos kábelt: ennek egyik vége mikro usb "apa", másik vége sima usb-a apa. Annak a végét a töltő egyik USB portjába dugtam be, ahogyan azt kell. Aztán a másik USB portjára a töltőnek egy pendrive-ot akartam csatlakoztatni, de sajnos nem ismerte fel a laptop. Az volna a kérdésem, hogy ha a töltő két konnektorba helyezendő végét - azt a dugvillát vagy mit - egy dróttal rövidre zárnám, akkor már vajon felismerné a laptop a pendrive-ot?


A laptopon sajnos minden USB-A dugalj foglalt (egér, billentyűzet, lan), ezért kellene ehez a körmönfont módszerhez folyamodni, hogy még egy pendrive-ot is lehessen a még szabad USB-C aljaztba csatlakoztatni.



2019. dec. 25. 01:45
 1/6 A kérdező kommentje:
illetve mi történik, ha a konnektorba dugom be? feltöli a pendrive-ot?
2019. dec. 25. 01:47
 2/6 anonim válasza:
100%

Nem, ezt az eszközt nem fogod tudni hubkent használni.

Es nyilván a pendriveodat sem fogja feltolteni.

2019. dec. 25. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

igen, ki is próváltam macisajt csomagolásával, alumínium fóliával zártam rövidre a csatlakozókat, de nem villogott a pendrive


és ha a kábel végére rádugok egy úgynevezett USB toldót, akkor már rá lehet majd dugni a pendrive-ot erre a 2 átalakítóból és egy kábel darabból álló alkotmányra? (usb-c -> micro usb átalakító | mikró usb -> USB-A | USB-A toldó | pendrive )

2019. dec. 25. 02:23
 4/6 P.O.C. ***** válasza:
100%

Valahogy nem értem mi szükség erre a kókányolásra? Ez egy töltő nem HUB! Valósznűleg be sincsen bekötve az adat+/adat- része, csak az 5 V és a föld. Így a bödös eletbe se fog fog róla semmit felismerni a gép.

A letöbb ami eléhetsz ezzel az agymenéssel, hogy kinyírod a géped USB portját. Ha HUB -ra van szükséged vegyél azt, nem egy ökör ára.

2019. dec. 25. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szakmai szemmel nézve félelmetes hülyeségeket találtál ki.

Vagy direkt hülyének nézel itt mindenkit és azon röhögsz, hogy irkálnak a kedvedért.

Te talán még Edit sem voltál, soha életedben.

2019. dec. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 P.O.C. ***** válasza:
#5: Szerintem mind igaz rá, amint mondtál. Átalában nézem a felhasználó neveket, ezzel a névvel már regeteg f@.szság született itt kérdésként. Ha korábban észreveszem hogy ki ez, nem válaszok. Sajnos valami élettelen troll lehet, aki ezen élvezkedik. Nem éretem az iyleneket miért nem bannolják.
2019. dec. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!