Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A BIOS-ban hol találom az...

A BIOS-ban hol találom az UEFI beállítást?

Figyelt kérdés

Nem találom sehol, pedig az USB-s telepítést csak úgy tudom végrehajtani, ha átállítom az UEFI Secure Boot-ot.

Az alaplapom: Fujitsu Primergy TX100 S2

Előre is köszönöm szépen!


2019. dec. 25. 13:44
 1/5 P.O.C. ***** válasza:

Bármit fel lehet telepteni UEFI Secure Boot -t nélkül is. Nem tudom mit akrarsz, de biztos nem ez a hiba.


Amúgy az alaplapod megjelenése az első genrációs Core i sorozatra tehető. Még csak ekkor tájt keztek megjelenni az UEFI BIOS -ok, a legtöbb akkori lap még hagyományos BIOS -os volt. Szóval hiába keresed, nincs Secure Boot rajta.

2019. dec. 25. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

A Win 10 USB telepítőjéhez kellett volna, mert nem engedi telepíteni, az UEFI-t kéri. De laikusként csak amit mondanak, abból tudok mit kezdeni és így kicsit meg vagyok lőve. Csináltam egy win 10 USB telepítőt és ahonnan van az op rendszer, ott a leírásban szerepel, hogy UEFI kell hozzá.

2019. dec. 25. 14:17
 3/5 P.O.C. ***** válasza:
100%

Ez nem igaz, gépek tucatjait telepítettem már, ami hagyományos BIOS -os volt.


Két lehetőséget látok, kezdem a legvalószínűbbel.

1. Rosszul van megcsinálva a telepítő. Ha rufus -al van csinálva, ott külön be kell állítani, hogy UEFI vagy hagyományos BIOS -os géphez csinálod.

Ezért szoktam ajánlani informatikában kevésbé játasak számára, a Media Creation Tool -t. Az úgy csinálja meg a telepítőt, hogy bármiylen BIOS -os gépen képes elindulni.

[link]


2. Lévén hogy ez egy szerver alaplap, talán az kavar be a Windows 10 -nek, ami nem szerver oprendszer ugyebár. De ere 5% az esély.

2019. dec. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Ezer köszönet!

Megvan a rufusban hogy BIOS-os telepítőt csináljon. Hatalmas segítség volt tőled, keresgéltem volna a megoldást egy darabig!

Kellemes karácsonyt! :)

2019. dec. 25. 14:32
 5/5 anonim ***** válasza:

Egy 2010-ben megjelent alaplap valószínűleg még nem támogatja az UEFI-t, mivel az csak 2012-ben a win8-al terjedt el jelentősen.


Így csak legacy módban tudsz telepíteni, nincs állítási lehetőséged.


De ez csak akkor probléma ha NEM windows alatt készíted a telepítő pendriveot és DVD íród sincs.

2019. dec. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!