Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Bátyám régi gépe sokkal...

Bátyám régi gépe sokkal jobban megy, mint az én új gépem?

Figyelt kérdés

Az ő gépe sokkal régebbi mint az enyém, de sokkal jobban is megy neki. 1. generációs i7 van neki benne, 16GB ddr2 memória, 500gb kingston ssd, 2tb wd hdd, gt 710 grafika, windows 7 ultimate, tele rakat crackelt programmal...

Nekem 7.-ik generációs i5, 16gb ddr4 memória, 250gb samsung ssd, 500gb wd red hdd, gtx 750 2gb grafika, eredeti Windows 10 Pro.


Ő nem is tiszta újan vette, pár éve szerezte használtan, de szinte ingyen, aztán ő turbózgatta több memóriával, ssd-vel....


Neki tényleg 6-7 másodperc alatt felfut a win 7, pedig tele van neki minden szeméttel, sosem rak rendet benne, újra sem telepítette csak 4 éve amikor megvette az ssd-t.

Nem fagy neki, simán játszik is rajta, van hogy 10-15 ablak meg van nyitva neki Chrome-ban, és simán bírja a gépe, nem dilizik.


Nekem a Win10 elég lassan kapcsol be, van hogy fél perc is kell neki, csak pörög közbe körbe. Jóval gyakrabban fagy le mint neki, egy szóval az én gépem teljesítményileg meg sebességileg egy kupac szr az övéhez képest. 2 hete megkértem, újra is telepítette nekem, pár napig jó volt de már megint dilizik. Azt mondja szerinte nem a gép rossz, én cseszek mindig valamit össze rajta.



2019. dec. 25. 14:09
 1/8 P.O.C. ***** válasza:
100%

Hát szerintem igaza van. Ha valami fizikai baja lenne a gépnek, az azonnal szembetűnne, nem várna több napot.


Hiába warez minden a tesód gépén, lehet mégis nagyobb odafigyeléssel használja, warez programokat is lehet körtekintően beszerezni, nézni a többi letöltő visszajelzéseit. Nem pedig olyan oldalkoról szerzi be, ami tele van tutiiranemvagyokvirus.exe, fullatomszuperjojatektelepit.exe -kel, ahol mindíg te vagy a nyertes egymilliomodik látogató.

Tehát kerüli az ilyen oldlaakat, ha mégis oda téved nem kattinthat össze-vissza.

2019. dec. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Mit takar nálad az, hogy lefagy a gép? Szerintem ilyen már elég régóta nem létezik, főleg nem win10-en.

Nem telepítgetsz valami vírusokat állandóan?

2019. dec. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Leggyakrabban az explorer.exe működése áll le, aztán valami dwagent meg runtimebroker.exe.


Nem hinném hogy vírusos, egy dolog ami nem eredeti az a Office 2007, de ugyan abból az ISO fájlból telepítettem mint ő, és ahhoz sem kell crack csak egy serial. Nekem minden játék Steam-ről van, mást meg nem igazán használok.


Nekem eredeti Eset internet security van a gépen, neki az az alap windows 7-es security essentials. Próbáljam meg én is azt feltenni az Eset helyett?

2019. dec. 25. 19:56
 4/8 anonim ***** válasza:

dwagent, runtimebroker.exe?

Ezek vírusra utalnak

2019. dec. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Vírusra gyanakszom.


Futtasd át a beépített víruskeresőn a részletes keresést!


Meg szerezd be torrentről a fullos malwarebytes -ot. Az majd kipucolja a nem odavalót. Ezt a progit az ilyen lassító és reklámvírusokra specializálták.


Esetleg még a wise disk cleaner tudna egy jó takarítást csinálni. De ezek a fájlok nem játszanak szerepet a sebességben, inkább csak helyet lehet nyerni vele.


Chrome-ot használsz gondolom te is... de firefox vagy opera is ugyanolyan biztonságos. Mindegy is, adblock plus legyen fent rajta! Ezzel ki van maxolva a biztonság.



A géppel hardveresen pedig valóban minden okés. Működnie kéne.

Következő lehetőség a driverek manuális telepítése lesz. Lehet elcsesztek valamit, és így automatikusan nem a megfelelő driver települ valamihez. Tehát lehet valami bugos szar driver van fent neked, amit már rég frissítettek,csak elfelejtették integrálni a windows update-be. Szóval keresd fel az alaplapod honlapját, és kezdd el manuálisan letöltögetni a drivereket. A típusnál figyelj a verzióra is! Ha neked a rev 2.0 van, akkor nem biztos, hogy jó lesz a rev 1.0 drivere. Pl. Ilyen figyelmetlenség is okozhat gondot a driverekkel...


Jaa, és 15 lap nem olyan sok. 8 giga rammal olyan 40 lap felett kezdett kevés lenni a ram.

2019. dec. 26. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 P.O.C. ***** válasza:

A Windows 10 valóban a felhasználó beleegyezése nélkül frissítget drivereket, ami gyakran szarabb, mint ami fent volt eredetileg.


Így tudod megtiltani neki: [link]

2019. dec. 26. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Driverek a géphet kapott dvd-ről mentek fel, aztán a többit a Windows frissítette automatikusan.


Azt mondta ő hajlandó velem gépet cserélni, az ő gépéből kiszedi a ssd-t, hdd-t, grafikát, és én áttehetem bele az én cuccaimat.


De azt mondta ő azt szépen újra telepíti akkor magának, visszamásolja bele a cuccait, de akkor visszacsere szóba sem jöhet.


Milyen proci ami neki van? mennyivel rosszabb mint az enyém? Az övé: i7 940

2019. dec. 26. 10:44
 8/8 anonim ***** válasza:
A te procid alapon a user benchmark szerint kb 60%-al erősebb, viszont az övé 4mag 8 szálas, x58-as plattform, bővíthető 6mag 12szálas procira is és dual helyett tripple channelben futhat rajta a ram. Lehet, hogy 10 éves plattform, de jobbnak tartom, mint egy skylake i5öt. Sokoldalúbb.
2019. dec. 26. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!