Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért csak eddig bírta a...

Miért csak eddig bírta a szünetmentes tápegység?

Figyelt kérdés

Baja lesz a külső HDD-knek is?


Cyber Power Bu600E 360W


Kb 50 mp-t bírt csak ki és kikapcsolt, csípogot mint az állat. Régen 1 órát is ki bírt.



2019. dec. 28. 15:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

"régen"

Azóta ledöglött benne az akku, mint ahogy minden másban ebben is egy idő után tönkre mennek az akku cellák.

Érdemes lenne rámérni az értékekre, mennyi energiát tárol feltöltött állapotban.

Ha könnyen cserélhető benne az akku(pakk), akkor érdemes lenne beruházni egy újra.


Viszont az egész nagyban függ attól is, hogy milyen teljesítményű eszközöket csatlakoztattál a tápegységhez.

360W nem túl sok, bár ez függ az ampertől is, hogy mennyit képes (jelenleg) leadni.

2019. dec. 28. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Router,PC,Monitor.


Szerinted kb mennyi ideig bírja áram nélkül?

Úgy értem hogy el megy az áram és akkor szünetmentes se működik.


Szerinted lesz baja a külső belső merevlemezeknek?


Nagy szerencsém volt hogy nem csináltam, mert akartam Windowst telepíteni meg HDD-ket formázni másolni adatokat.

2019. dec. 28. 15:31
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A monitort meg a routert húzd ki belőle. Teljesen felesleges, hogy egy ilyen relatív kis teljesítményű tápegységbe olyan eszközöket csatlakoztass, ami nem érzékeny az áramszünetre.

Bőven elég neki a PC is.

Ezzel is időt nyersz, hogy több időd legyen leállítani a gépet áramszünet esetén.

Mint írtam, rá kéne mérni az akkura, hogy milyen értékeket mutat.

Mert így nem lehet tudni mennyi az az idő amit át tud hidalni (x) terhelés mellett.

A gyári új akkuval szerelt specifikációkat meg a gyártó honlapján nézd meg.

Általában sima mezei ólom-savas akkumulátorok vannak a szünetmentes tápegységekben. Ezeknek az élettartama normál használat mellett 2-3 év. Utána cserélni kell mert drasztikusan el kezd csökkenni a kapacitása.

Viszont leírom újra, érdemes rámérni multiméterrel az akku kondíciójára csere előtt.


Az új HDD-k szerencsére már nem olyan érzékenyek a hirtelen áramszünetre. Ettől függetlenül benne van a pakliban (minimálisan) hogy valami károsodás érje.

De ha a saját 10+ éves tapasztalatomból indulok ki, nálam még nem okozott gondot egy merevlemezben sem a az áramszünet. Pedig voltak extrém esetek is.

2019. dec. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Sajnos nem tudok rá mérni.


Monitor nélkül meg sajnos nem tudom leállítani a gépen mert nem látom a képernyőt.


Sajnos Magyarországon nem lehet kapni akkumulátort: [link]


https://www.youtube.com/watch?v=2DYduQTxmU4

2019. dec. 28. 15:57
 5/8 anonim ***** válasza:
27%
Vegyél egy erősebb szünetmentest. 1kW elég. Vagy egy nagyobb új aksit. 12V 50Ah már elég. De arra figyelj hogy ez hálózati feszültségen lesz. (élő ember csak 1x érintheti meg, utána már nem lesz élő) Töltését lehet neked kell időnként megoldani.
2019. dec. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mérd meg az akkumulátorod méreteit, ez nagyjából hasonlít rá. Hosszúság90mm Szélesség:70mm Magasság:101mm

[link]

2019. dec. 28. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az ATX rendszerű PC-knél a bekapcsológomb megnyomásával is le lehet biztonságosan állítani a gépet (legtöbb esetben, ha valami alkalmazás nem gátolja meg ebben). Nem feltétlen kell hozzá monitor.


Eddig nem néztem rá a tápegységre, de most hogy megettem látom hogy 90W terhelés mellett a gyártó 18 percet ír áthidalásnak.

Na most egy mai modernebb PC terhelés nélkül +monitor, +router simán megeszik 90W-ot (készenléti állapotban).

Ebből következik, hogy ha dolgozik a CPU meg a VGA (a két legnagyobb fogyasztó) plusz még mennek a HDD-k, monitor stb. is akkor gyakorlatilag pár perced leállítani a PC-t.

A "régi" 1 órás üzemidőt nem tudom mire értetted, mert ilyen sok csatlakoztatott eszköz mellett fizikailag nem lenne képes egy órát áthidalnia.

Ráadásul a gép "önmenedzselésre" alapból megeszik 11W-ot, ami még inkább csökkenti az áthidalási időt. Plusz a villanyórát is pörgetni (kb annyi áramot eszik meg, mintha nonstop töltenél egy mobiltelefont) Ez az olcsóbb tápokra jellemző, hogy nem raknak bele olyan elektronikát ami üresjáratban meggátolná az áramfelvételt.

És a legfontosabb, hogy az akku felhasználó által nem cserélhető, ezt most olvastam.

Bár ha szétszedné az ember és megnézné az akku pontos típusát, lemérné a méreteket hogy beférjen biztos lehetne találni hozzá egy donort.


De mivel 12 ezer forintba kerül ez a szünetmentes, ráadásul ilyen kicsi teljesítménnyel én nem erőlködnék az akkuval. Hanem vennék egy nagyobbat(0,7-1kW körülit) amiben szabványos cserélhető akku van.

2019. dec. 28. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

13:18 kor húztam ki a hálozatból, és 14:14 kór kapcsolt ki magától.

Majdnem 1 órát ki bírt.

2019. dec. 30. 14:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!