Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Windows 10 telepitésnél le...

Windows 10 telepitésnél le kell csatlakoztatni a 2db HDD-t?

Figyelt kérdés

SSD-re megy a rendszer.


Néha újra szoktam tornázni a HDD-ket.



2019. dec. 29. 16:09
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Formázni.
2019. dec. 29. 16:11
 2/11 Derwer ***** válasza:
76%
Nem nem kell, de az SSD legyen az elsődleges SATA porton, higy minden boot oda kerüljön.
2019. dec. 29. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
76%

Én csak a full laikusoknak szoktam ajánlani, hogy a telepítés idejére húzzák le azokat a háttértárolókat amin a cuccaik vannak.

Nehogy "véletlenül" arra telepítsék az op rendszert.

Egyébként maradhat.

2019. dec. 29. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
72%
Sok merevlemez használata esetén célszerű elnevezni őket. Volt már, hogy leültem idegen gép elé és el kellett gondolkoznom, hogy az egyforma méretű lemezek közül melyikre is kéne telepítenem... Azóta mindig elnevezem őket, így biztos a dolog.
2019. dec. 29. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
76%
nem kell, de érdemes ! ;)
2019. dec. 29. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
40%
Én nem vagyok full laikus, de le szoktam csatlakoztatni az azonos méretű HDD-met, nem azon a 2 mozdulaton múlik az élet, viszont még véletlenül sem sérülnek az adataim. Nem mintha gyakran telepíteném újra a rendszert.
2019. dec. 29. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Sajnos ez a win10 kéri a Microsoft fiókot és jelszót pinkodot, tele van velük a hócipőm, vissza álok win7-re vagy 8.1-re többet nem használok win10-t. A tálcán újratölti a programokat, program telepítésnél kell kicsit várni hogy elinduljanak a programok telepítése.
2019. dec. 30. 00:03
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
#7: Ha nem akarsz MS fiókot hanem a hagyományos helyi fiók kell, akkor húzd ki a hálókábelt a telepítés idejére!
2019. dec. 30. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Derwer ***** válasza:
100%

A fiók létrehozásnál picit erőlteti az MS fiókot, de ha olvasni tudsz, akkor simán meg tudod csinálni a helyi fiókot...

Win7 nem kap frissítést elsejétől, nem bölcs választás...

2019. dec. 30. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Kellő türelemmel állj neki a telepítésnek és olvass el mindent mindig. Legyél körültekintő, a MS remekül végig vezet a telepítésen szerintem. Tényszerű mondjuk, hogy MS fiók picit erőltetve van, de pár extra klikk és plusz olvasás árán máris kikerülöd az MS fiókot.

Pro tip: ha nem vagy az a lecsatlakoztatós típus, akkor (különösen több partíció esetén) rendszerben újratelepítés előtt nevezd el a partíciókat. Így tudni fogod telepítésnél melyeket szabad piszkálni és melyeket nem, mert a név elárulja neked. Vagy, a feltételezett rendszermeghajtón kívül kösd le az összes tárolót. Akkor még véletlenül sem fogsz mellé lőni.

2019. dec. 31. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!