Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen ssd-t vegyek a laptopba?

Milyen ssd-t vegyek a laptopba?

Figyelt kérdés
Nagyon kezdo vagyok meg a temaban, bocsanat a buta kerdesekert. Szoval megtelt a jelenlegi ssd-m a laptopomban, ezert szeretnek venni nagyobbat olyan 40 ezer forintig. Milyen marakat erdemes nezni? Illetve ezek utan hogy tudom atmasolni az adatokat az egyik ssd-rol a masikra? Az op rendszert is at kell rakni? Illetve sok helyen olvastam, hogy valahogy hdd-t is lehet "mokolni" az ssd melle, de igazabol barmilyen tanacsot elfogadok. Ha az nagyon bonyolult, akkor jo a dragabb megoldas. Koszonom elore is.

2019. dec. 29. 17:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Mekkora a jelenlegi SSD-d tárhelye?

[link]

Az alábbi linken találsz egy 1TB-os kiváló SSD-t. Igaz, az ára egy kicsit több mint 40k, de nem sokkal.


Átmásoláshoz laptopnál nem tudok túl sok tippet adni. Én egy külső adathordozóra(pendrive, külső vinyó) átmásolnék mindent, majd egy pendrive-ra csinálnék egy telepítőt a Windows-hoz aztán amint megvan az új SSD, utána mindent rá arra. Ha Windows 10-ed van, akkor ha már egyszer aktiváltad, akkor ezt érzékelni fogja és automatikusan aktiválva lesz megint.

2019. dec. 29. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Dongaben ***** válasza:

1. Kérdés: Mekkora kapacitású a mostani SSD?

2. Mitől telt meg? Filmek, képek? Ezeket tárolhatod külső meghajtón is.

3. Ha a használt programokkal lett tele, akkor van értelma a DVD-rom helyére HDD-t tenni.

2019. dec. 29. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
ja, igen ezt elfelejtettem, 240 GB a mostani. koszonom szepen a gyors valaszod!
2019. dec. 29. 17:16
 4/13 A kérdező kommentje:
a filmeket kulso vinyon tartom, nehany kep van rajta, de inkabb 2-3 jatek es a programok eszik a tarhelyet.
2019. dec. 29. 17:18
 5/13 Derwer ***** válasza:

Ha van M2 és 2,5" csatolófelület is a laptopon, akkor lehet két háttértárad is... (SSD+SSD vagy SSD+HDD)

Laptop pontos típusa?


SAMSUNG SSD-kkel nem nagyon lősz mellé.

2019. dec. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
probaltam rakeresni, hogy mit tehetek bele, de nem jartam sikerrel nagyon. Lenovo v330-15ikb81ax a laptop pontosan.
2019. dec. 29. 17:21
 7/13 Dongaben ***** válasza:

Más lehet a gond.

240Gb az nem telik, meg a semmivel... Nézd meg, mi foglalja azt a rengeteg helyet. Egy barátom telepített egy programot, és végig "Ok."-t nyomott. 1 hét alatt telerakta az 500Gb-os HDD-jét biztonsági mentéssel. Mielőtt bármit vennél, kérj meg valakit az ismerőseid közül, aki ért ehhez.

2019. dec. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Derwer ***** válasza:

Én is javaslom, hogy pl SpaceSniffer alkalmazással nézd meg mi foglalja a helyet. Rendszergazdaként futtasd!


Eme adatlapon

[link]

Azt látom, higy m2 (ráadásul nvme-s) SSDt és 2,5"ös SSDt vagy HDDt is rakhatsz a gépbe.

2019. dec. 29. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
koszonom atanacsokat, megfogadom! ha esetleg egy hdd-t vennek, az nagyon lassitana a gepemet? most nagyon elegedett vagyok a teljesitmenyevel.
2019. dec. 29. 20:28
 10/13 Derwer ***** válasza:

Mivel az SSDn maradna a rendszer, nem nem lassítani.

Csak a HDDről való adatbetöltés lesz lassabb. Ami pl filmeknél tökmindegy.


De ellenőrizd, hogy most m2es vagy épp 2,5ös az SSD...

2019. dec. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!