Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Kinek van Gigabyte R9 280x...

Attee88 kérdése:

Kinek van Gigabyte R9 280x videókártyája? Kérem segítsen.

Figyelt kérdés

Most vettem használtan, egy ilyen kártyát. Beleraktam a gépembe, de nem ad képet. A gép elindul, és látszik a hdd led, hogy villog, és a bejelentkező hang is megvan. Se hdmi, se dvi kimeneten nem ad képet. Valamint a ventillátorai sem kapcsolnak be. A 6 és 8 pin csatikat csatlakoztattam.

Egy 500w táp van a gépemben. Tudom, hogy 600 w-ot ír a gyártó, de legalább a boot képernyő, bios-nak nem kéne látszania? Veszek erősebb tápot, csak most ki akartam próbálni, és ugye most nincs bolt.



2019. dec. 30. 21:51
 1/10 anonim ***** válasza:
Tápegység típusa?
2019. dec. 30. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
valami no name...
2019. dec. 30. 22:07
 3/10 anonim ***** válasza:
Akkor is el kellene indulnia. A biosig legalább,mert ott azért nincs akkora áramfelvétel. Lehet,hogy hibás a kártya,vagy csak próbáld meg kivenni a PCIe slotból és visszatenni.
2019. dec. 30. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
hát én is így sejtettem. Debrecenbe vettem karácsonykor, most jöttem haza Fehérgyarmatra, így csak most tudtam kipróbálni.akkor ezt is megnyertem... 23000ft oda...
2019. dec. 30. 22:27
 5/10 anonim ***** válasza:
Milyen gépről van szó? Intel, amd? Már csak azért, esetleg igp vagy apu volt elötte használva?
2019. dec. 30. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Azon a noname tápon volt annyi pcie csati vagy átalakítóval kókányoltad össze? Lehet, hogy az a csati nem érintkezik megfelelően, de az is lehet, hogy a kártyával már kifut a keretből amit a táp ténylegesen bír, így be se kapcsol a kártya. A kártya nélkül mennyit eszik a rendszer?
2019. dec. 31. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

A táp kb 8 éves, és átalakítóval lett adva neki áram. Csak az alaplap és a videókártya volt már bekötve, se hdd se dvd meghajtó, és nem ad képet.

Előtte egy HD 6670 volt benne, de annak nem kellett plusz táp.

A procim amd athlon x4 640, 6 gb ddr2 ram, és egy kingston 20gb ssd.

2019. dec. 31. 09:21
 8/10 A kérdező kommentje:

vettem egy "csíftek" 600w-os tápot, csekély 17000 Ft-rt. Hátha jó lesz....

ugyan az.

A windows betölt, és ki is kapcsol, hallom a hangját, de a kártya képet nem ad, ventik nem pörögnek. :(

2019. dec. 31. 14:25
 9/10 anonim ***** válasza:
Azért megnézném az alaplap vga támogatottsági listáját. Ddr2 ram miatt jó régi lehet. (régebbi lapoknál külön vga támogatottsági lista is van) Találkoztam nem egy régi lappal, amelyben nem volt hajlandó működni pár vga, amelyeknek + táp is kellett.
2019. dec. 31. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Valszeg valami hibrid lap lehet ddr2 és 3 foglalatokkal. Az ilyen lapokba nem mindegy, milyen vga kerül. Példának régi gépem, amely szintén hibrid lap, de a pcie foglalat bár 16x hosszú, valójában csak 4x sebességű, egy 6670-es karit elbírt, de mikor egy r9 270-est raktam bele, az meg sem nyikkant. Ellenben az új konfigban. Ott aztán hasított. Régi szép idők...
2019. dec. 31. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!