Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Z390 alaplapra van mód a win7...

Z390 alaplapra van mód a win7 telepítésére (hivatalos forrásból)?

Figyelt kérdés

Ahogy én tudom a Z390 alaplapok nem támogatják már a windows 7 rendszert, de van e valami megoldás a telepítésére?


Láttam, youtube-on egy "how to install" videót, ahol valami kínai oldalon lehet le szedni hozzá programokat, hogy elfogadja, de abban nem nagyon bízom.


Hivatalos forrásból van-e rá mód, vagy itt az ideje elengedni a win7-et?


(windows 10-zel az egyedüli problémám a kinézete)



2020. jan. 2. 12:19
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha meg is lehet oldani valahogy, akkor sem érdemes, mert a Windows 7 támogatása lejár és nem fogják betömni a biztonsági réseket benne. Ha tovább használod, könnyen zombivá változhat a géped.

Ha nagyon nem tetszik a Windows 10, használj 8.1-et, annak is az Embedded Industry változatát, Classic Shell és pár hasonló program segítségével Win 7-essé lehet tenni, és még nem is kémkedik annyit (de ha AMD videókártyád van, ez kilőve).

2020. jan. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 P.O.C. ***** válasza:

Akkor majd a feleségétől is el fogsz válni ha megöregszik, mert már nem úgy fog kinézni, mint egy fürdőruha modell? :D


De ha annyira bele vagy őrülve a "gyönyörűséges" Windows 7 -be, van megoldás:

https://www.youtube.com/watch?v=XkEP3xdYctE


Feltelepíteni abszolút ellenjavallt. Már nem csak azért mert hetei vannak hátra, hanem mert lévén ez egy Gaming alaplap, gondolom nem csak pasziánszozol vele.

A Windows 7 -el viszont lemondasz a DirectX 12 -ről is. És egyre több játék követelni fogja. Lesz majd olyan ami el sem indul a 7-en. Főleg ha a frissítés leáll, újabb videokártya drivert sem fognak csinálni hozzá.

2020. jan. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

"(windows 10-zel az egyedüli problémám a kinézete)"


Majd megszokod!

2020. jan. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

2# köszi, de rossz a hasonlat :D

Én úgy tudtam, hogy DirectX 12 lett végül win7-re is.

Amúgy "mit eszik" a classic shell a háttérben? vagy kicseréli a win10 fájlokat és nem fut semmi?

2020. jan. 2. 14:29
 5/8 P.O.C. ***** válasza:

Csak porolni tudnák rá ha akarják, de a támogatás és ezáltal fejlesztések leállításával tuti nem fogják.


A lényeg: ideje haladni a korral. Le merem fogadni, hogy 10 évvel korábban sem Windows 98 -at használtál.

2020. jan. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Telepíts rá XP-t.. ;)
2020. jan. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

XP-t szerettem, de amint tudtam win7-re mentem mert az tetszett


Remélem hamar megszokom majd

2020. jan. 3. 12:44
 8/8 anonim ***** válasza:

8 évnél fiatalabb gépre én már nem tennék win7-et..!


Hivatalos helyről már csak valami frissített angol nyelvűt lehet letölteni. Ha magyar nyelvű kell akkor már csak nemhivatalos integrált telepítő elérhetőséget ismerek.

Az eredeti gyári magyar telepítő ellenörzéséhez tudok adni sha1 ellenörzőösszeget ha kell.

2020. jan. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!