Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Asus RT-AC53 router miért...

Escobar_CBO kérdése:

Asus RT-AC53 router miért csak 50mbps a letöltési sebesség és 280mbps a feltöltési sebességem az 500helyett?

Figyelt kérdés
Voltak bekötni az internetet,a kábel vége leadja az 500mbps letöltés és 300feltöltést (céges teszt laptopon a szerelőknél),az én pc-mre direktbe 720as hiba kóddal nem enged felcsatlakozni az internetre de a router már nem adja tovább az 500/280at a pc-mre hanem csak az 50/280at.A routerben beállitottam a “Qos”-t 500mbps-re.tudnátok segíteni?

2020. jan. 9. 19:58
 1/3 teelapo ***** válasza:

Hogy szétválaszd, hogy a szolgáltató nem ad többet, vagy a wifi átvitel veszi le, vezetékes Ethernettel kellene egy desktop vagy laptop géppel tesztelni (pl a gépen internetböngészőből a speedtest.net oldalon).

Fontos, hogy a wifi tesztet is kb. ugyanakkor csináld, mert órákkal később már más lehet a helyzet.

Ha a csatlakozó wifi eszköz nem duálband (csak a 2.4GHz sávban megy, 5GHz-en nem, illetve mindkét sávot tudja csak nem egyidejűleg), az lehetne gond, bár a 280Mbps már duálband teljesítménynek tűnik.

Az hogy felfelé megy a 280Mbps, lefelé viszont csak 50Mbps, azt szinte biztosan a szolgáltató csinálja, nem a router elektronika "gyengesége".

2020. jan. 12. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Napokban volt hasonló problémám RT-AC1200G+-szal. Nekem 200Mbites netem lett, de csak 50 jött át 5Ghz-n is.


Router beállításoknál bal oldalt: Speciális beállítások alatta > LAN > Switch vezérlése > NAT-gyorsítás ami le volt tiltva. Áttetteam "auto"-ra, és most működik a 200mpbs. Nézd meg, hátha neked is segít!


Meg érdemes megnézni, hogy a forgalomkezelőnél a QoS be van-e nyomva, mert nekem alapból azon is volt egy 50mbites limit valamiért.

2021. márc. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, szóval hogy nálam a QoS-t teljesen ki kellett kapcsoljam, mer hiába tettem át én is 200mbitre, ugyanúgy nem változott semmi.
2021. márc. 3. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!