Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Megfájdul a szemem a monitortó...

Megfájdul a szemem a monitortól. Milyen megoldás lehet erre?

Figyelt kérdés

Nemrég jutottam egy használt, régebbi monitorhoz. Lapos, Samsung SyncMaster 943. Létezik-e valami szűrő, amit a képernyő elé lehet tenni?

Mire kell figyelni monitor vásárlásakor? Hogyan lehet garantálni hogy ne legyen rossz a szemnek a monitor, amit veszek? A régi, képcsöves monitorok természetesen kilőve, de a lapos monitorok közül melyek azok, amelyek ilyen kellemetlenek a szemnek?


2020. jan. 10. 19:38
 1/8 anonim válasza:
Előtte is fájt tőle a szemed? Szerintem semmit nem tehetsz ellene, tarts gyakrabban szünetet használat közben. Esetleg attól is fájhat a szemed, hogy túl sokaig fókuszálsz közelre, néha próbálj meg celzottan a távolba nézni.
2020. jan. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 fukapapa27 ***** válasza:

Esetleg próbálj meg kikapcsolt monitorral játszani!

Amúgy nekem ez a betegség már sok-sok éve van nem is mondom még mikor nem volt LCD-s rendesen a könnyeim folytak játék közben!

2020. jan. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Vannak úgynevezett "gamer" szemüvegek, amelyek hatásosak, illetve a kékfény off is megoldás pár op rendszernél :)
2020. jan. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Van egy másik monitor, másik helyen, azt is sokat nézem, de attól sosem fájdul meg a szemem. A monitorral lehet a gond, nem elég modern, nem figyeltek még a gyártyásakor olyan dolgokra, amikre a későbbi monitoroknál igen.
2020. jan. 11. 13:50
 5/8 A kérdező kommentje:
Tehát, van ez a Samsung SyncMaster 943 monitor, amitől 10 perc után megfájdul a szemem. És van egy másik, amit egész nap is használhatok, nem fájdul meg túle a szemem. Mit lehetne tenni a SyncMasterrel? Vagy ha monitort veszek, akkor hogyan szűrjem ki, hogy ne szemfájdító monitor legyen?
2020. jún. 27. 10:42
 6/8 anonim ***** válasza:

Így van, a gamer szemüvegek hatásosak lehetnek.


Viszont érdemes Flicker-free monitort vásárolnod legközelebb. Ezek villódzásmentesek, így kevésbé terhelik az emberi szemet.

2020. jún. 27. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
érdemes lenne fényerőt változtatni. esetleg lehet f.lux ot telepíteni azzal meg kell próbálni használni, az elején fura de utána segíthet. az is lehet hogy nem jó képfrissítéssel fut, vagy valamiért vibrál a kép. ezek a régi monitorok már csak ilyenek
2020. jún. 27. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm! A f.lux nem számít igazán, és a fényerő sem.

A képfrissítésre én is gondoltam, csak nem tudom, azt hol lehet állítani. A régi Windowsokban még lehetett állítani, pl. 50-60-70 Hz között.


Legközelebb pontosabban milyen monitort vegyek? Erről a Flicker-free tulajdonságról nem is hallottam eddig. Honnan lehet tudni, hogy melyik monitor ilyen, melyik nem, vagy hogy melyik mennyire régi típusú? Ezt használtan vettem olcsón, de ez nem feltétlen zárja ki, hogy ne legyen túl régi. A típusából hogyan lehet megítélni, hogy túl régi-e? Pl. a Samsung SyncMaster 943 típusból hogy lehet erre következtetni?

2020. jún. 27. 22:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!