Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy külső vagy egy belső...

Egy külső vagy egy belső winchestert jobb megvenni és miért?

Figyelt kérdés
2008. nov. 19. 14:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Csak annyiban különbözik hogy a külsőt nem ell beszerelni, hanem csak bedugod usb-be az jól van.
2008. nov. 19. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
pontosan, szval szerintem aszerint válassz, h akarod e cipelni vhova, vagy nem.
2008. nov. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%
Ha hordani akarod magadal akkor csak külső! de ezek egy pár ezer forintal drágábbak és lesabak is az usb miatt. Ha csak letöltöt filmaket tárolsz rajta akkor elég a külső mert szeb, letod választani eltosd rakni és hogy ha nagy takarítást csinálsz erre rá tod tenni a cuccaid. Az én váleményem az h legyen a gépben egy 500 gb hdd és kint egy 320 gb külső és az pont elég lesz mindenre amit most használni lehet.
2008. nov. 19. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%

Az sem igaz feltétlenül, hogy lassabb, sok külső vinyón láttam már sata csatlakozót, az más kérdés hogy nem olyan sok gép tudja ezt produkálni kifelé :)


Attól függ, mit akarsz vele kezdeni, de ahol nem feltétlenül muszáj külsőt, oda belsőt javaslok.

2008. nov. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
91%
a külső drágább és jellemzően lassabb (van eSata, meg FireWire is, ami azért annyira nem lassú). Ha nem akarod hurcolgatni rendszeresen és van még a gépedben hely, akkor nem éri meg.
2008. nov. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
88%

hat nekem a laptop miatt kulso van, sajnos progikat nem tudok futtatni, csak arhivalni rá, szoval fugg attol, hogy mire szeretned hasznalni.

amugy a kulsos nagy elonye, hogy pl letoltom ra a filmeket, es hipp hopp rádugom a dvd lejatszora, lusta vagyok, na :D

de ha nem csinalnek ilyeneket, es asztali gepem lenne, valoszinuleg a belsot valasztanam. szoval tenyleg, csak attol fugg, neked mire kell

2008. nov. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Egy ős gépem van csak 40giga hellyel és IDE csatlakozással.Ezért kellene vmi nagyobb HDD.Nem lehet külső HDD-ről futtatni programokat?
2008. nov. 19. 16:48
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
De lehet külső hárd diskről futatni. Aki az előbb commentelt annak lehet h nem megy de én úgy használom a gépem (jó konfig.)h van abelső hdd-m ami750 gb vista 64-bit el és a külső 250 es amin van az xp szüleimnek... Még a windows boot loder is felismeri a z usb 2.0 hdd ket
2008. nov. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%

Szia


Írod, hogy 40 GB helyed van, meg hogy régi IDE csatl-os HDD-d van a vasban.

Figyu. - bár nem ismerem a géped korát - azok a gépek, amikbe még divat volt 40 GB-os HDD tenni, lassan kezdenek kikopni. Ebben a gépben még nincs SATA, SATA2 csat, tehát újabb belső HDD-t nem tudsz bele tenni.

Ha most megveszel egy elavultnak mondható technológiájú belső, IDE-s HDD-t, s teszem azt holnap kifexik a géped, akkor mit csinálsz? Ha nincs értelme javíttani, akkor máris feldughatod magadnak a garis winyót. (bocsi, ha nyers vagyok)

Pl.: ha ez után laptopot használnál, jobb egy mozdulattal rácsatolni az USB-s külsőt.

Én is használok ilyent, lehet róla programokat futtatni. Legalábbis nekem sosem volt még gond emiatt.


Ezek alapján külső, USB-s HDD-t javaslok.

Ha csak adatmenteni kell, s nem filmekhez, sztem elég a 250 GB, de ha filmeket, ill nagyobb mennyiségű adatot tennél rá, ne sajnál venni egy 1 TB-osat. Az egy darabig elég lehet bármire. Neten 1000 helyen lehet venni ilyent, elég széles az ár-skála, érdemes alaposan körülnézni.


Ciao

2008. nov. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!