Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért indul újra a külső HDD...

Miért indul újra a külső HDD 20-30-40 percenként filmnézés közben? Hogyan lehet ezt kikapcsolni?

Figyelt kérdés
Új Seagate Backup Plus 4TB-os külső HDD-m van. Az energiatakarékos használatnál átállítottam a winchesterek kikapcsolási idejét 1000 percre a Windows-ban, de a jelenség ugyanúgy fennáll, kb. 20 percenként újraindítja magát, ami nagyon zavaró. Mit lehet tenni, hogy ne indítsa újra magát folyton a külső HDD?

2020. jan. 13. 21:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Állítsd 0-ra a kikapcsolását, azon kívül nem hiszem hogy tehetsz valamit, szerintem a külső hdd vagy a belső chipje magától kapcsolja le, nem a windows által.
2020. jan. 13. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 CspCsj ***** válasza:

Windows-ban válaszd ki a Teljesítménycentrikus energiasémát.

Ha így nem kapcsol ki, akkor a Windows beállításaiban van a hiba.

Ha így is kikapcsol, akkor szerintem a külső HDD-vel lesz gond.

2020. jan. 13. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 P.O.C. ***** válasza:

Energiagazdálkodási beállításoktól függetlenül csak is akkor kapcsolhassa ki magát, ha nincs használatban x ideig.


Ha pl filmet nézel róla, vagy folyamatosan másolsz 20 percig és úgy következik be a kikapcsolás, az valamilyen hiba lesz és nem beállítási dolog.

2020. jan. 14. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Egy 1T-ás HDD-t szeretnék a TV-hez kapcsolni (USB), mint külső memóriát. Hol lehet beállítani, hogy mennyi idő múlva kapcsoljon le, álljon le a pörgése, ha nincs se írás, se olvasás? Mennyi idő múlva kapcsol be, ill. lesz ismét üzemkész, ha a TV-nek erre szüksége van?
2020. jan. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha a tv-nek szüksége van rá, akkor pár tized másodperc alatt újra megy, nem kell aggódnod.

A kikapcsolási idejét szinte biztos hogy nem tudod a tv-n állítani, nem igazán láttam olyan tv-t, amin ilyen fejlett konfigurációs menü lenne.

2020. jan. 27. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
A problémám az, hogy a HDD motorja addig pörög, amíg a TV be van kapcsolva? Vagy ha nem is lehet beállítani, de csak van valamennyi időzítés, ami után a HDD ha nem is kapcsol ki, de a motorját leállítja.
2020. jan. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát az a HDD-től függ
2020. jan. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Most tervezem a beszerzést. Gondolom olcsóbb lenne ez a HDD-s megoldás, mint egy pendraivos.
2020. jan. 27. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!