Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ez a konfiguráció megfelelő...

Ez a konfiguráció megfelelő lesz Minecraft szervernek?

Figyelt kérdés

Kb. 2-6 emberrel játszanánk rajta napi szinten, és 24-7-ben működne.


HP ProLiant MicroServer Gen10


- Processzor: 1 x AMD Opteron X3216 Dual-core (2 Core) 1.60 GHz

- Memória: 8 GB DDR4 SDRAM

- HDD: 2x Seagate BarraCuda 1TB 3.5 7200rpm 64MB (RAID 1)

- Serial ATA/600 Controller - 0, 1, 10 RAID Levels

- Tápegység: 1 x 200 W

- Gigabit Ethernet


Sávszélesség: 500 Mbit/s letöltési sebesség (Garantált 100 Mbit/s)

22 Mbit/s feltöltési sebesség (Garantált 5,5 Mbit/s)



2020. jan. 17. 22:21
 1/10 anonim ***** válasza:
Mit akartok ti azon építeni, hogy 2 darab 1 terrás HDD kell bele
2020. jan. 17. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ennél olcsóbb új HDD nem találtam. Csak 1TB lesz a kapacitás mivel RAID1-be lesznek kötve, biztonsági mentésnek.
2020. jan. 17. 23:25
 3/10 anonim ***** válasza:

Elég lenne hozzá, de nem a legjobb választás, egy minecraft szerverhez nem kell szerverproci, ennyi pénzből erősebb, erre a célra alkalmasabb gépet is össze lehet rakni.

#1 külön írta hogy raid1 be kötve, adatvesztés miatt kell kettő - 1tb alatt meg borzalmas az ár\érték aránya minden merevlemeznek, gondolom ezért.

2020. jan. 17. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
#3 Jah igen, sry a vége nem tűnt fel
2020. jan. 17. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Azt ugye tudod, hogy ha az adat kompromittálódik, akkor azt a RAID tükrözni fogja a másik lemezre is? Ha már biztonsági mentésnek kell a másik lemez, akkor legyen inkább RAID nélküli konfiguráció, bár még így sem egy életbiztosítás, hogy fizikailag egymás mellett van az éles és a backup lemez.


A RAM-ból én inkább 16GB felé tendálnék, de elég lesz így is.

2020. jan. 18. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"A RAM-ból én inkább 16GB felé tendálnék, de elég lesz így is."


Na és ugyan minek? Én anno, bár ez valóban 5-6+ éve volt, a szimpla 2 magos AMD gépemmel amiben 2GB RAM volt futtattam szervert pár emberrel, egy jó adat plugin-nal + még játszottam is a szerveren. Épp ezért erősen kétlem, hogy ilyen kevés játékosszámhoz kevés lenne 4x ennyi RAM, bár javíts ki kérlek ha nem így van.

2020. jan. 18. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Attól függ mennyire gondolod komolyan. pár haverral elhülyéskedni elég lehet ez a konfig, de ha stabil szerver gépet akarsz ami már 8+ főt is tud kezelni és nem dobál le folyamatosan akkor oda minimum 16GB rAm és Egy 4 magos proci elengedhetetlen. Az a dual core proci 2020-ban már semmire nem jó.
2020. jan. 18. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Miért nem bérelsz egy vpst / Minecraft szervert?
2020. jan. 18. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#7 a szerver egyetlen szálat tud kezelni még mindig, ha más nem fut rajta akkor semmire nem mész 4-8-16-végtelen maggal, azon túl hogy többet fogyaszt. Írta hogy 2-6 fő játszana legfeljebb, arra elég 8gb ram.
2020. jan. 18. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
sőt, 4 is, nem értem ezt a nagy felhajtást, bérelsz az ovhnál / jztnél pár ezer forintért egy jó ddos védelmű gépet, azzal simán elviszel még 100 játékost is
2020. jan. 18. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!