Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hány darab SSD-t raknátok a...

Hány darab SSD-t raknátok a gépetekbe?

Figyelt kérdés
Ugyebàr a HDD már elavult és hamarosan teljesen lecserélődnek SSD-re.
2020. jan. 19. 12:39
 1/6 anonim ***** válasza:
82%
1 db-t OS-nek, egyelőre még mindig nincsenek olyan jó ár/érték arányban, arról nem is beszélve hogy a folyamatos írást közel sem bírja annyira mint egy HDD.(fölig hogy most 3+1ZB-os HDD-k vannak a gépben, SSD-ből ez rengeteg pénz lenne)
2020. jan. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Alap dolgok simán elvannak HDD-n, amúgy nekem bőven elég egy 500-as SSD. Azon elfér minden, 1-2 játék is ha kell, fontos dolgok le vannak mentve és felhőben is megvannak, melós dolgokat szerverre mentem.


Eljutottam oda, hogy a gép maga csak egy "platform" számomra a dolgaim bárhonnan elérem.

2020. jan. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

10 db ot. De egyik se lenne kisebb 1TB-nál..

(csak sajnos nincs pénzem rá)

2020. jan. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nálunk a gépekben vagy egy SSD és mellette egy HDD. Ez még mindig egy jó felállás, főleg, hogy van itt 3TB-os meghajtó is, ami azért SSD-ből bőven drága lenne, ráadásul ez a HDD rendszeresen ír, amit az SSD-k korlátozottabb mértékben viselnek (és ez a korlát az évekkel egyre jobban romlik, főleg az olcsóbb daraboknál). Szóval van olyan terület, akol a HDD még jobb/megfizethetőbb.

Tesóim már M.2 meghajtón nyomják a rendszert és az alapvető appokat (250GB) és ez mellett egy 500GB a játékoknak és a munkára. A többi adatot felhőben/NAS-on/másodlagos gépeken tárolják. Nálam is hasonló: 250GB M.2 a rendszernek, most veszek 500GB-t SSD-t a játékoknak és munkafelületnek (egy öreg 640GB WD Black helyére), de én még tartok egy 2TB-os HDD-t az egyéb adatoknak (családi képek, videók stb). Mivel ez a lemez nincs sokat nyúzva, így gyakra lekapcsolhatja magát azaz sok vizet nem zavar. ha kell, akkor majd felpörög és lehet rajta másolgatni/nézegetni dolgokat. Ez szerintem egy nagyon ideális felállás.

2020. jan. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
64et mert az oprendszerem is 64es.nem unod még az értelmetlen kérdéseket?
2020. jan. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Most van a gépemben egy 240 gigás, nemsokára tervezek mellé egy 1 tb-ost.
2020. jan. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!