Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Most nemrég építettem egy...

Most nemrég építettem egy gépet MSI Z390 Tomahawk alaplappal és egy Seasonic Prime platinum 650-es táppal és ha leálítom a gépet nem lehet azonnal visszakapcsolni nem reagél semmire csak kb. negyed óra elteltével ez normális?

Figyelt kérdés
Ha lekapcsolom, leáramtalanítom a tápot és visszakapcsolom akkor beindul egyből.
2020. jan. 20. 05:54
 1/3 anonim válasza:

90% hogy táp 10% hogy alaplap hiba.

A 24 pines alaplapi csatlakozót húzd ki majd tedd vissza, hátha az kontaktos.


Ilyenkor jó ha van az embernek egy tartalék, akár régi de működő tápja, persze megértem hogy sok embernek nincs. Nem tudsz kérni valakitől? Esetleg kb 8-10k-ba kerül egy olcsóbb fsp táp és ilyen helyzetekbe tudod tesztelni.


Vagy gariztatod a tápot és reménykedsz hogy az volt a hiba, és nem fölöslegesen volt távol hetekig :D (Na ilyenkor is jól jön egy kis tartalék táp mert ha vga nélkül is adott esetbeb, de használhatnád a géped)

2020. jan. 20. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A tápot visszakapcsolod és akkor beindul a gép egyből, akkor a táp jó. Ott más a ludas.
2020. jan. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Megvan a hiba oka. Félpasszív a táp és szerintem túlmelegszik a hőre oldodó biztosíték. Most bekapcsoltam a ventit, hogy mindig pörögjön és megszönt a hiba.
2020. jan. 21. 22:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!