Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A helyemben Ti tudnátok ebben...

A helyemben Ti tudnátok ebben az árban jobb hordozható PC-t venni?

Figyelt kérdés

Tegnap tettem fel egy ugyanehhez kapcsolódó kérdést, kaptam is pár egészen hasznos választ.

Most viszont más oldalról fogalmaznám meg, kíváncsi vagyok, így milyen meglátásokat/válaszokat kapok.


Szóval a szóban forgó típus egy második kiadású Lenovo ThinkPad P1 a hivatalos oldalon kiválasztott paraméterekkel, az oldal kiírása szerint össz. 2,657$ értékében:

[link]


Ez a kérdésem kiírásának időpontjában aktuális helyzettel számolva 802 ezer Ft. Tehát 802.000 Ft.


Ez konkrétan a következő konstrukciót takarja:

• 9th Gen Intel® Core™ i9-9880H with vPro™ (2.30GHz, up to 4.80GHz with Turbo Boost, 8 Cores, 16MB Cache)

• Windows 10 Home 64 (az oldalon csak operációs rendszerrel együtt kínálják a gépet)

• 32GB DDR4 2666MHz (egyetlen memória modul, a másik memóriafoglalat így szabadon marad)

• 256GB SSD PCIe, más tárhely nincs a választott konfigurációban

• 15.6" FHD (1920 x 1080) IPS, anti-glare, 300 nits

• NVIDIA® Quadro® T2000 (nekem egy átlagos integrált GPU is megfelelne, de sajnos úgy láttam, hogy nem csak itt, de sehol máshol nem opció)

• Discrete TPM2.0

• Smart Card Reader

• 4 Cell Li-Polymer, 80Wh

• 135 Watt AC tápegység (maga a töltő)

• Intel® AX200 Wi-Fi 6 802.11AX (2 x 2) & Bluetooth® 5.0

• RJ45 Extension Connector (erre 100%, hogy szükségem lesz)

• vPro Certification

• 3 éves "Depot" (átlagos) garancia:

- átlagos (mérnökileg nem szakképzett) telefonos ügyfélszolgálat

- szervizelés csak a külföldi Lenovo üzemben történik

- nincs fizikai, villanyhálózat, vagy folyadék által okozott meghibásodásra garancia

• + ThinkPad USB 3.0 Ultra Dock


Azon még gondolkozom, hogy plusz egy 230 Wattos töltőt is vegyek hozzá, ez további 130 dollár - azaz 40 ezer forint -, ha ez tápellátás szempontjából biztonságosabbá tenné a gép használatát, akkor nem sajnálnám rá a pénzt.


Szóval ez lenne kicsivel több, mint 800 ezer forint.

Ez a pénz CSAK, és kizárólag egy hordozható, legalább 6, de inkább 8 évig időtálló hordozható PC-re mehet el.

Nem spórolható meg a maradék autóra, lakásra, lakbérre, diákhitel-törlesztésre, kiskutyára, kismacskára, asztali-PC-re (bármennyivel is könnyebb úgy nagyobb teljesítményű konfigurációt összeválogatni), anyámkínja stb-stb.

Adott kb. eddig maximalizált keret (ha megéri, és tényleg megéri, kicsivel még lehet több), amennyit a gépre elköltök annyit elköltök, aztán annak 8 évig bírnia kell az iramot minden területen. Úgy kell válasszak. Ilyen 3 év múlva csere jobb gépre ráfizetéssel, tárhelyen és memórián kívül bővítgetés a gép ripityomra szerelésével : ilyen és ilyesmi nincs, ezeket el kell felejteni.


Megfontoltan kell dönteni, úgy, hogy ez a gép a lehető legtovább egy jó gép maradjon szerelgetés és foltozgatás (hardveres modifikációk) nélkül.


Én eddig ezt a konfigurációt találtam jónak.

Aki úgy látja, vagy egy véletlen folytán pont ezt a típust, vagy hasonló konfigurációt kipróbált, s tapasztalta, hogy nem jó / nem éri meg az árát, és ezt megírná, annak megköszönném a fáradozását.

Aki netalántán még tud is ennél jobb hordozható konfigurációt ebben az árban, és hajlandó megosztani a tudását, annak még inkább örülnék s még inkább köszönettel fogadnám a segítségét.


Röviden, amik nálam szempontok, a felsorolást megegyező prioritásban:

- jó, biztos és évekre szóló stabil működést garantáló hűtés (aktív és passzív részét is nézve)

- CPU, azaz számítási teljesítmény MINDENEK (kivéve a fizikai időtállóságot) FELETT (órajel, magok valós száma, gyorsítótár, kiszámíthatóság, stb.)

- legalább 3 óra akku üzemidő AKTÍV használat mellett

- remélhetőleg 5 év múlva is beszerezhető legyen friss akkumulátor a géphez

- irodai(nak megfelelő) körülmények között időtálló ház

- FullHD-s matt kijelző

- operatív memória (8 év távlatában szeretném, ha legalább 32 GB lenne)

- zajosság (ritkán, de sajnos lehet, hogy előadás, vagy meeting, csoportmunka közben kellene használnom, ott a nagyon hangos ventillátorzajt nem nagyon tűrnék meg körülöttem)


Amik számomra egyáltalán nem szempontok, vagy nem fogom tudni kihasználni őket, vagy nem tudnám értékelni:

- videókártya (főleg nem az ilyen GTX 10××-es HighEnd menő csodatípusokat)

- FullHD-nál (1920×1080) nagyobb felbontás, extra színhűség, OLED kijelző vagy érintőképernyő, nem beszélve az ilyen touchpad-ra épített második mini kijelzőről

- maga a gép kinézete, szépsége (nagy ívben tojok rá, egy PC ne akarjon egyszerre hatékony munkaeszköz lenni és közben szép is, a kettő együtt nem megy)

- billentyűzet-háttérvilágítás (évekig éjszakáztam munka miatt, többet már nem bírok, úgyhogy ha lehet választani, ilyen sem kell)

- súly (boldogan cipelek a vállamon egy több kilós gépet, amiben cserébe van számítási erő)


Illetve ha segít a megítélésben, pár dolog, amire használnám:

MathLab, R ( [link] ill. függvényközelítéssel, fügvényanalízissel foglalkozó programok, GIMP. Windows 10 alatt VisualStudio 2016 ill. annál magasabb verziók, RENGETEG apróbb/közepes és 1-2 nagyobb VST ( [link] 1 komolyabb hang- és zeneszerkesztő DAW (valószínűleg Reaper).

Ezek, és esetleg hasonló programok, minél gyorsabb futást és minél nagyobb projectek stabil elbírását elvárva.

Ha hajtás van, vagy összetettebb project, előfordulhat, hogy a felsoroltak közül 2-3 párhuzamosan is meg van nyitva, de ritkább lesz az az eset, hogy párhuzamosan aktívan is renderelnie/működnie kell több programnak.


Előre is köszönök minden további útmutatást!



2020. jan. 22. 00:10
 1/3 anonim ***** válasza:
ThinkPad P1 szvsz jó ilyen szempontól. Az ThinkPad-ek az egyik legstrapabíróbb gépek a piacon. Én egy 9 éves T420s-t nyúzok és mai napig megállja a helyét, még akár videót is lehet vágni. Mivel elég nagy a proci benne, hűtés is kell hozzá. Nagyon erős használtatnál biztos lesz valami hangja, mint mindegyik másik laptopnak.
2020. jan. 22. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Maga a thinkpad jó, ilyen szinten nem igazán van versenytársa, viszont vétettél egy hibát az árával kapcsolatban.

Amerikai oldalakon átlagosan a nettó árat tüntetik fel, mivel sok esetben államonként változnak az adókulcsok és egyéb megszorítások.

A kiszámolt árra nyugodtan számold rá a magyar ÁFA-t, ami 27% (mivel a termék ára meghaladja a 22 eurót) és az új összegre még rámegy a vámdíj is (mivel 150 eurónál is drágább, ami 8-11%, de ilyen összegnél ez 10-11%-os kategóriába esik).

Tehát a termék valós ára 802.000Ft*1,27(áfa)*1,1(vám)= 1.120.000 Ft körül lesz (feltéve, hogy nem élsz kuponnal, mert az jelentősen lenyomhatja az árát és akkor tényleg beférsz a kinézett keretösszegbe).

A vámot és az Áfa-t pedig az átvételkor kell kifizetned, szóval egyszer előre fizetsz a termékért és még egyszer lehet fizetni a postásnál, aki hozza a csomagot, erre vigyázz, nehogy meglepetésként érjen.

2020. jan. 22. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Basszus!

=(

Hát ez tényleg baklövés volt a részemről.


Francba!

Köszönöm az infót!

2020. jan. 22. 15:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!