Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » FX 8320 + rx 5700 xt?

FX 8320 + rx 5700 xt?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy rx 580 8gb van a gépembe a fent említett fx procival 4ghz-n pörgetve. + 2x8gb 1866-os ramokkal ga 990x gaming sli lapban.

144hz fhd freesinc-es monitoron tolom, legfőképp az Apex-el, sajnos gyengusznak érzem ezt a kártyát sokszor droppol 70 fps alá is leginkább mikor városban vagyok (több tárgyat több effektek kell megjelenítenie) akkor elég zavaró tud lenni. átlagban 120-130-at produkál, de traningben (firing range) stabil 144 akár mit csinálok.

Tudom, hogy ez a proci nem mai darab, de Yt-n is láttom pár tesztet, h qhd-ban is normális kártyával még mindíg megállja a helyét új gamekkal szemben is. Szerintetek egy 5700xt-vel elérhető stabil 144 fps konkrét az apexnél? esetleg aki szintén fx cpu-t nyúz és erősebb kártyája van egy rx580/ gtx1060-tól tudna véleményt mondani?

Sajna nincs kessem egyszerre komplett konfigot újítani, azon dilemmázok, hogy előbb egy 5700 XT vagy egy r5 3600x config? mert ha kihajtja stabilan 144 fps-re az fx + rx5700 akkor felesleges még a ryzen.

Válaszokat előre is köszi!



2020. jan. 25. 17:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg inkább az FX miatt droppol, még ha jó alaplap van is alatta.
2020. jan. 25. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
akk előbb a ryzen mi? az meg eleve jobban ki is hajtaná ezt az 580-as karit. mert nagyjából egy xt 170-180 körül mozog a ryzen konfigot is kb ennyiből ki lehet hozni.
2020. jan. 25. 17:35
 3/11 A kérdező kommentje:

de ahogy nézegettem teszteken, nem sokban tér el egy ryzen teszttől ugyan ezzel a kártyával, a dropp ugyan úgy megvan annál is csak nem ekkora mértékben... meg hát más beállításokkal is vették fel.... low setting fov 90°, nálam szintén low de 110 fov

szval még mindíg egy olyan kommentre várok aki nem találgat, hanem tapasztalatból megmondja h ha egy 5700 / xt-vel megvan a stabil 144 ezzel a felállással akkor előbb vga-t cserélek!

2020. jan. 25. 17:50
 4/11 anonim ***** válasza:
Az a cpu iszonyatosan vissza fogná, a jelenlegi vga-d is talán picit, egy 15 erzes ryzen is erősebb valamivel. https://www.youtube.com/watch?v=hQv75m-biF4
2020. jan. 25. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
*jó +15-20% al.
2020. jan. 25. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Akkor egyértelműen előbb proci csere. Köszönöm!
2020. jan. 25. 18:34
 7/11 anonim ***** válasza:

Mint írtad, nálad 110 fov van, ez azt jelenti, a processzornak sokkal többet kell dolgoznia, hiszen azoknak az elemeknek a mozgását is számolnia kell, amit te nem látsz (mondjuk előtted van egy fa, épület, stb).

Multi játékoknál a többi játékos mozgását, lövését (tehát a vektoraikat) is a processzorod számolja, pontosan ezért multinál már komolyabb szerep esik a processzorra is.

Itt a gyenge láncszem a processzor ilyen téren. Én teljesen átérzem, mert nekem emg 4. genes intel procim van gtx 1080-nal, ami single-ben marhajó, mert minden maxon fullHD-ban megvan a fix 100 fps körül, csak multizni ne próbáljak vele, mert akkor meghal szegényem :D

2020. jan. 26. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Egyébként kihajtja mondhatni egész normálisan a kártyát, kicsit visszább vettem a fovon 104-re, pár fps-t nyertem vele, és normálisan OC-ztam a kártyát 1365-ről 1400 és kicsit alá feszeltem, vrm-eket 2000-ről 2100mhz-re 960mV ezzel gyakorlatilag 15 -20 átlag fps növekedést tapasztaltam és a durva fps droppok is megszűntek, és a fogyasztása is 150 W helyett max 120W 68c° max hő mellett, a procim továbbra sem pörög 50-60% fölé akárhová nézek a kártya stabil 99% (Aorus típusú rx580)

igazából annak örülnék a legjobban, ha valakinek lenne a közelemben egy erős kártyája, és azzal kipróbálni mit alkot. megmondom őszintén inkább vga-t cserélnék még komplett konfogot, akár mennyire szidják hordják az fx-et, nálam rohadt stabil volt mindíg is, és mai napig használható játékra is. nem 240hz akarok játszani, hanem stabil 144-en, amire ez a vga sokak szerint eleve nem képes.

2020. febr. 7. 19:16
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha a felbontást leveszed a CPU terhelés megnő...
2020. febr. 7. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Ekkora baromságot még nem olvastam, minél nagyobb a felbontás, annál inkább a vga-n múlik a teljesítmény, a felbontás növelésével kell a cpu, hogy az adott kártyát ki tudja hajtani 100%-osan, ha nincs annyira igénybe véve a vga kisebb felbontáson miért nőne a Cpu terheltség? az más kérdés h milyen procival milyen vga-t akarunk meghajtani s mik az elvárások... az én esetemben Cpu limit mindenképp lesz a szűk keresztmetszet miatt, de ha így sem értem el a limitet mivel nem full grafikán akarok játszani 200fps-en ezért úgy gondolom még elegendő ez a cpu egy kis bottleneck-el is 144-re egy erősebb kártyával..
2020. febr. 8. 12:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!