Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem lehet egy órajelre...

Miért nem lehet egy órajelre állítani a memóriákat?

Figyelt kérdés

A kérdés, tehát miért nem tudom egy órajelre állítani a memóriákat?


Alaplap: Gigabyte B450 Aorus m

Proci: 2400g


Memóriák:


khx3200c16d4/4gx 2db (3200MHz, CL16)

khx3000c15d4/4gx 2db (3000MHz, CL15)


A jelenség az, hogy kiválasztom az xmp 1 profilt, ami 3000Mhz. Majd manuálisan is 3000mhz-re. Újraindítást követően 3x leáll majd elindul. A beállított érték marad, viszont a működési órajel 2133mhz. Mi lehet a probléma. DRAM calculator megoldaná?


Köszönöm a válaszokat!



2020. jan. 25. 18:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem is értem miért kellett két mindenben eltérő memóriamodult a gépbe rakni...
2020. jan. 25. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Próbálj meg alacsonyabb órajelet először.
2020. jan. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Azt nem olvastad véletlenül, hogy lehetőleg azonos memóriákat kell egymás mellé tenni? Még akkor is ha "elvileg" támogatja az alaplap. Most nem néztem meg az alaplaopd leírását, de te tedd meg, benne lesz, hogy támogatja-e egyáltalán azt, ha nem azonos időzítésű/órajelűek a memória modulok.
2020. jan. 25. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 MGéza ***** válasza:
Tehát 4x4Gb van a gépedben ha jól olvasom? A legegyszerűbb megoldás lenne ezeket eladni és 2x8Gb kitet venni. Azzal garantáltan nem lenne fennakadás.
2020. jan. 25. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!