Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi különbözteti meg egy...

Mi különbözteti meg egy Windows, macOS és Linux felhasználót egymástól?

Figyelt kérdés

Mik azok a tipikus karakterjegyek, amik kivehetőek?

Pl. A Windowsos srác a gamer,a mac-et nyúzó a webdizájner/youtuber, míg a linuxos a szoftverfejlesztő?

Melyik jobb, és miért?



2020. jan. 29. 15:25
 1/7 anonim ***** válasza:
57%
Mac: informatikához inkompetens sznobok facebookozó gépe.
2020. jan. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
58%
A mac drága, ez alapból behatárolja a célközönséget. Windowst pedig azok használják, akik játszani szeretnének.
2020. jan. 29. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Melyik jobb, és miért?

macOS: ha Apple eszközre fejleszteni akarsz, akkor muszáj lesz beszerezned, mást nem tudok 1x volt kezemben 10 percig


Windows: játékok többsége erre van, könnyen lehet telepíteni régebbi szoftvereket (legalább is ha minden benne van a telepítőben (és megvan))

driver probléma sincs (friss, új hardver)


Linux: security jobb (de a hülye user ellen attól még nem véd), sok-sok hasznos parancssori alkalmazás, sokkal kényelmesebb a parancssori matatás itt mint windowson, könnyű szoftvertelepítés (legalább is ami elérhető a hivatalos tárolóból), mindent tudsz update-elni egyszerre (pl. dnf update (fedora-n))

felület: azt választasz amit akarsz xfce/gnome/kde stb., ha akarod csak egy window manager-t használnsz (awesomewm, i3 stb.)

szerveren meg mondhatni verhetetlen (ingyen van, van egy rakás tutorial, how-to, scriptek, open source, stb.), ha fizetős support kell akkor ott a RedHat, SUSE

nem kell újratelepíteni, csak update-elsz az új verzióra (bár ez azóta windowsnál is megvan, de azért linuxon ez gyorsabban lezajlik)

ha egy kicsi OS kell, ott az alpine, ha egy hordozható linux, akkor pl. a slax, ha a privacy, akkor tails


Mik azok a tipikus karakterjegyek, amik kivehetőek?

amit fel soroltál az "hülyeség", mind a 3-4-et lehet mindegyiken csinálni, bár tény, hogy a játékosok nagy többsége windows-os

illetve gyakran bele futhat az ember youtube-on macOS-en fejlesztő szoftverfejlesztőbe, de az közelsem jelenti azt, hogy az lenne az általános

bár amerikában biztos sokkal többen használnak mac-et mint nálunk itthon


de ami észre vehető:

a windows-os fikázza mind a másik kettőt (természetesen nem mindenki), nem is hallott még más OS-ről talán csak a mac-ről, linuxra is *.exe fájlokat szed le (első találkozások :D)


linuxos: fikázza a windows (természetesen nem mindenki), alkalmanként a linuxot is, mikor valami szar, Poettering-et is szeretjük szidni

mac-es: mac a királyság, minden úgy van ahogy lennie kell, kivéve az új billentyűzet


(egyébként linux felh. vagyok)

(és ezek az én szubjektív véleményeim)

2020. jan. 29. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Szirty ***** válasza:
100%
Miért gondolod hogy az embertípus alapvetően meghatározza ezt?
2020. jan. 29. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nincsenek ilyen karakterjegyek.

Legfeljebb annyit lehetne elmondani, hogy a Windowst használok többet játszanak, főleg AAA játékokkal.

2020. jan. 29. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

:))

[link]

2020. jan. 30. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Alain Delon ***** válasza:
100%
Nekem Linuxom van, de nem vagyok fejlesztő, csak sima felhasználó.
2020. jan. 30. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!