Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ezek közül melyik laptopot...

Ezek közül melyik laptopot ajánljátok átlagos egyetemi használatra? (lent)

Figyelt kérdés

Filmnézés, zenehallgatás, Office 2019, internetezés (facebook, tárgy- és vizsgafelvétel, youtube), orvosin tanulok, tehát nem fogok nagy gépigényű tervezőprogramokat használni, meg játszani se szoktam.

1) [link]


2) [link]


3) [link]


4) [link]


5) [link]


6) [link]


Az Office miatt mondjuk inkább a Win10-es gépek felé hajlok, nem szeretnék Linuxot. (Tudom, a LibreOffice is jó, de már megszoktam a MS Office-t)



2020. jan. 29. 20:17
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
A keret 100-150 ezer. Tönkrement a mostani gépem, és kell valami helyette, míg egyetemre járok. Ha nem játszom, mennyire felel meg SSD helyett a HDD, illetve Core i3 helyett a Celeron N4000/N4100? Ha a Dell-t (2-es) venném, ott kibővíttetném a 4 giga RAM-ot 8-ra vagy 12-re.
2020. jan. 29. 20:19
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

1. Jó, de drága.

2. Jó ,de inkább SSD legyen benne!

3. Jó, de kell op. rendszer.

4. Erős a proc., de nem Full HD a kijelző. Op. rendszer kell hozzá.

5. Erős a proc., de kicsit drága.

6. Ez nagyon olcsó, de elavult, nem ajánlom.

A Windows-t külön is meg tudod venni. Van, hogy olcsóbb úgy, de akkor a telepítést neked kell végezned. Az N4100 egy nagyon alacsony fogyasztású, hangtalan processzor, ahhoz képest erős. A fenti feladatokra megfelel. Az N4000 is megfelelő lehet, de az lényegesen gyengébb.

2020. jan. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen a Lenovo. CPU viszonylag új gen, SSD!! bőven elég tárhellyel, Képátló midnenképp jobb mint a 14"es. veszel hozzá még 4 giga ramot és több gondod nem lesz. Celeront hanyagolnám a helyedben. Rakjá rá egy tört winfost és kész.
2020. jan. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
82%
Egyiket sem. Celeron processzor meg i3 2020-ban? Ne vicceljünk már.
2020. jan. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Átlag egyetemistának szerintem tökéletes az i3 vagy Celeron. Előző gépem is i3-as volt. Nem tudom, olvastad-e, de nem tudok most 250-800 ezer forintot kiadni.

Még ezt néztem:

[link]

2020. jan. 29. 21:55
 6/14 anonim ***** válasza:

Nes Celeron vagy Pentiumos laptopot ne vegyél, mert nagyon lassúak.

Mindegy, hogy gyárilag mi van rajtuk, telepíthető rá bármi.

Az ssd és a full hd kijelző erősen ajánlott.

2020. jan. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom újat szeretnél, de ha rám hallgatsz veszel egy üzletit használtan.

Én anno (kb. fél éve) kifogtam egy dell latitude e7450-et 90 ezerért. Annyi szépség hibája van, hogy a fedlapján van egy nyomódás, illetve néhány apró karc (ami fél év használat után az újon is ott lenne).

Viszont kaptam egy i5-ös processzort (5th gen.), 8gb ramot, 256gb-os ssd-t, elég vékony kialakítást, másfél kiló az egész, de belül mégis fém vázai vannak, vagyis ha nekivágnám valaminek akkor se lenne gond, sajnos példa is volt rá. Ja meg nem kis hd tn, hanem fullhd ips kijelző, gyönyörű színekkel, ja meg netezéssel, filmezéssel 5 órát bír az akksija, úgy hogy 5 éves, közbe meg erős és villámgyors. Miért? Azért, mert használt...és? 1 év garanciát így is vállaltak rá.


Mivel ekkora a kereted én már dell latitude e7470-et néznék. Plusz akkor már horpadás menteset, bár engem ez nem izgat:) Tesóm barátnőjét is meggyőztem az enyémmel, ugyan ilyent vett, egyszerűen nem éri meg újat venni.

Még annyi szépség hiba lehet, hogy 90%-ban ezek nem magyar hanem valamilyen külföldi billentyűzetesek, érdemes németet, vagy európai angolt választani, azon nagy enter van, meg hosszú í-nek is van hely (rövid bal shift), annyi, hogy párszáz forintért kell rá matrica.


Amúgy 250 alatt újat nem vennék, de akkor is inkább használtat. Amit érdemes nézni, hogy ssd, legalább 4gb ram, meg egy i3-as proci.

De nekem a fém erős ház is fontos, láttam 2 hónapos lenovo zsanért ripityára törni, mert lecsúszott az asztalról.

2020. jan. 29. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Használtde külföldről behozott üzleti gépek, ezek billentyűzetét átmatricázzák. Érdemes pl. itt körülnézni. [link]

[link]

2020. jan. 29. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Öt hónapos Lenovo Ideapad, csili-vili, merevlemez öt hónap után meghótt...

Újat ne vegyél.

2020. jan. 29. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
az i3-as processzorok nagyon jók. Nekem van egy 2012es laptopom i3 2. generácios processzorral szerelt és még mindig tökéletesen gyors. Akkor egy 8. generációs processzor SSD-vel több mint elég. Egyébként a generáció ami számít, mert egy újabb i3-as könnyen lehet hogy leköröz egy pár éves i5-öst. Az integrált gpu is tisztességes. De akár dedikált GPUval ellátott gépet is lehet kapni 150 alatt. pl geforce mx250. Celeron és Pentium már a múlté.
2020. jan. 29. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!