Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha az alaplap nem sipol proci...

Ha az alaplap nem sipol proci se ram nélkül, akkor biztos rossz?

Figyelt kérdés

Egyébként uj az alaplap.Lehet gyári hibás?

Ha nincs benne ram vagy proci mindenféleképpen sipolnija kellene!? Nem??



2020. febr. 1. 23:36
 1/8 meszike91 ***** válasza:

Elvileg kéne valami hasonlónak lennie beledugva az alaplapba. Vagy pedig hibajelző ledeknek.


[link]

2020. febr. 1. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Speaker nincs,de van a ram foglalat mellett egy olyan,hogy debug led,ahol van cpu,ram,vga és boot.

És a 4pontból a cpu-nál világit,de az alaplapot még nem halottam sipolni.

Az alaplapot most vettem ujonnan.

B450-es lap és ryzen 2700

2020. febr. 1. 23:45
 3/8 anonim ***** válasza:

Számomra egyértelműnek tűnik, hogy csipogó nélkül nincs hang. Akkor mit is szeretnél hallani, ha nincs mi keltse sípoló hangot? :)

Ott van a visszajelzés persze, említetted a debug LED-sort. A CPU led világít, ha csipogó lenne rá kötve, akkor az is sípoló hangot adna ki (CPU hiányt jelző ütemben/időtartamban). Mivel ugyebár a visszajelzés nem csak hang lehet, hanem vizuális is a LED-ek formájában. Ugye ilyenkor tulajdonképpen a POST folyamat eredményéről kapsz visszajelzést.

Egyébként is minek akarsz proci/RAM nélkül próbálkozni? Tök értelmetlen, azon meg görcsölni pláne értelmetlen, hogy csipogó nélkül nem ad hangot.

2020. febr. 2. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

3 Ez mind szép és jó,de!

Van 3 1155 lapom azokon sincs ilyen speaker és mégis adnak ki hangot! Meg van AM3-mas lap is és az is. Na mind1.


A lényeg,hogy vettem egy uj Msi 450 pro m2 max-os lapot és hozzá egy 2700-as ryzent,de nem ad képet.

2020. febr. 2. 01:11
 5/8 anonim ***** válasza:
Márpedig olyan nincs, hogy alaplapra integrált hangszóró, legalábbis abszolút nem elterjedt. Általában a gépház tartozéka, és opcionálisan lehet a lapra kötni.
2020. febr. 2. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Alap esetben ez lehetetlen volna, de gondolom létezhetnek beépített csipogóval felszerelt alaplapok is, vagy pedig nem tudom mi volt az. Nem is mennék bele, mert felesleges.

Akárhogy is, tök mindegy, mindettől függetlenül ez nem azt jelenti, hogy a jelenlegi alaplapodnak is sípolnia kellene, sőt. Kifejezetten a szóban forgó alaplapnál ilyenről szó sincs, ez biztos, az külön ráköthető csipogó nélkül nem fog kiadni hangot semmilyen körülmények között.

Ha nem ad képet, akkor lehet, hogy a videókártya vagy a RAM rosszul van bekötve, esetleg a processzorral lesz valami.

Mivel a LED a processzornál villan fel és marad úgy, így leszűkíthető a kör a procira. Mielőtt bármit is tennél, ellenőrizd le, hogy a 8pin-es 12V_ATX csatlakozójára rákötötted-e a tápot (a megfelelő tápot, nem a PCI-e tápkábelt!). Ezt a procifoglalat felett találod meg picit balra attól. Ha ez rendben van, akkor szedd ki magát a procit és nézd meg, hogy a foglalat nem sérült-e, illetve hogy a procin nem sérültek-e meg a tüskék. Fújd ki valamivel a foglalatot biztos ami biztos alapon, hogy ne legyen benne kosz még véletlenül sem. Ne érj hozzá a tüskékhez, ha lehet. Összeszerelésnél figyelj arra, hogy a pici nyilacska ami a procin van a foglalat megfelelő sarkára essen. Ekkor fogod tudni lazán, erő nélkül beleejteni a procit megfelelően a foglalatba. Nyomás nem kell, ha jól pozicionáltad be, mint mondtam, belehuppan tökéletesen ilyenkor.

2020. febr. 2. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kis javítás: a CPU tápkábellel kapcsolatosan lehet butaságot mondtam. Bár sosem próbáltam, de azt hiszem a 8pin ATX_12V és a PCI-e tápkábel fizikailag is eltér, így nem lehet összekeverni és egyiket beletenni a másikba. Nem tudom, sosem próbáltam :D
2020. febr. 2. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
#7, eltér, és ha nem lenne bedugva, akkor el se indulna.
2020. febr. 2. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!