Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mire való a mirofon előerősítő?

Mire való a mirofon előerősítő?

Figyelt kérdés
Hello! Utána próbáltam nézni google-n és Wikipedia-n de csak angolul találtam... Tudok angolul, csak hát jobban lenne ha mindent tudnék is róla méghozzá magyarul :]. Mivel van 1 mikrofonom, amit most vettem. Karaokezni szeretnénk vele, de olyan halk hangot ad ki, hogy szinte lekell csavarozni a tetejét és a mikrofon fejét a szádba kell dugni ahoz, hogy hangot hallj a hangfalból... Na és hallottam erről az eszközről. De semmi többet. És a kérdés még 1 x. Mire való a mirofon elő erősítő, és hogyan működik?
2010. júl. 22. 21:30
 1/4 anonim ***** válasza:
azt nem tudom, de a problémádra (már ha windowst használsz) van megoldás, mert a mikrofon beállításainak tudsz erősíteni rajta :)
2010. dec. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen de az nem sokat segít :S
2010. dec. 26. 21:41
 3/4 anonim ***** válasza:

Egyszerű, erősít :D A nagy erősítő elé kell kötni, valahogy így: mikrofon --> erőerősítő --> erősítő/számítógép --> hangfal

A mikrofonból kijövő jel kevés, az előerősítő előerősíti, így erősebb jelet kap a géped/erősítőd, az még jobban tudja erősíteni, így hangosabban hallod. Abban különbözik a nagy erősítőtől, hogy kisebb a teljesítménye. A kimenő jel éppen csak arra elég, hogy a nagy erősítő azt már "meghallja".


Ha értesz az elektronikához, akkor csinálhatsz magadnak:

[link]


Ha nem, akkor kérdezősködj egy számtech boltban, lehet, hogy ott érthetőbben elmondják, mint én.

2010. dec. 27. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Sokat segítettek:D
2010. dec. 27. 14:30

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!