Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért írja azt a gépem, hogy...

Miért írja azt a gépem, hogy 2 magos és 1 szálas proci van benne?

Figyelt kérdés
Msot cseréletm a procimat és az alaplapot a gépben, egy pentiumg4500 ról egy i3 9100f re és egy Gigabyte ga h110m s2h ról egy gigabyte h310m s2h 2.0 ra. Az előző procim ugye 2 mag és 2 szálas volt de ez 4 mag és 4 szálas, de az eszközkezelő 4 magot ír, de viszont minden más 2 magot és két szélat. (a rendszerinformáció és a dxdiag is). Miért lehet ez?

2020. febr. 3. 19:08
 1/9 A kérdező kommentje:
a címet elírtam. 2 magos és 2 szálas.
2020. febr. 3. 19:26
 2/9 anonim ***** válasza:
Win key+r, írd be a megnyíló ablakba: msconfig. Azon belül: rendszerindítás, speciális beállítások. Bal felül kipipálod a "processzorokszáma" négyzetet. Elvileg ott meg kell jelennie a 4 magnak is. Ezután oké, alkalmaz, és restart.
2020. febr. 4. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
nem ott is 2 őt ír.
2020. febr. 4. 06:36
 4/9 P.O.C. ***** válasza:
Egért szokás ilyen jelentős hardverváltozás után újratelepíteni a Windowst. Tudom sokan felhördülnek ellene, hogy így kell meg úgy nem kell. De ez az egészséges.
2020. febr. 4. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha kipipálod, nem tudod a kis ablakot lejjebb görgetni? ott ki tudod választani a magok számát.

Egyébként egy újratelepítés nem árthat ha ez nem jön be.

2020. febr. 4. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Amúgy az újratelepítés kapcsán: Én annak idején fm2-es platformról váltottam 7-genes i7-re minden gond nélkül. A win felismerte az új hardver minden elemét, és a kellő meghajtókat telepítette is. Azóta megy töretlenül.

De lehetnek szélsőséges esetek, mikor egy újrahúzás nem árthat.

2020. febr. 4. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 P.O.C. ***** válasza:

Hát ez most talán az.


Én már megszokásból is. Windows 9x korszakban, már a legkisebb módosítástól is összeszarta magát. Windows XP -nél elég volt egy alaplap csere, ha már nem ugyan olyan chipsetest rajtál bele. Windows Vista/7 korszakba már sokat javult a helyzet, de egy platform váltásánál már az sem indult el. Windows 8.x/10 na az már elég sok mindent kibír, ott már talán talán nem kell. De lehetnek rejtett anomáliák, amit sokan észre se vesznek (lásd mellékelt eset).

De szerencse is kell hozzá. Legutóbb keresztfiam tért át LGA1151 v1 -ről v2 -re. És mégse indult el, pedig Windows 10 volt rajta, pedig még az UEFI beállítások is ugyan azok voltak, mint az előző lapnak. Persze használhattam volna a javító eszközöket telepítőről boot -olva, de nem vagyok a kókányolás híve, inkább tiszta telepítést csináltam.

2020. febr. 4. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! beléptem a bios ba és ott rákattintottam, hogy az optimális cuccokat töltse be, és ugy jó lett
2020. febr. 4. 12:45
 9/9 Adam1c1 ***** válasza:
A Rendszertulajdonságokban sosem fog 4-6-8 mag megjelenni. Én még olyat soha nem láttam, hogy kettőnél többet írjon. a processzort felismeri, kiírja a helyes órajelet, de ennyi.
2020. febr. 4. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!