Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Számítógépváltás? Elég hosszú...

Számítógépváltás? Elég hosszú kérdés.

Figyelt kérdés

Sziasztok! A véleményetekre lennék kíváncsi, mert szeretnék egy új gépet. Szóval adott vagyok én, akinek van egy viszonylag régi, de netezésre és hasonlókra alkalmas gépe. AMD Athlon II X2 255 3100MHz, 4 giga ram, Gainward GeForce GT 430 2G. Gondolom ez már nem számít erősnek. Játszani régebbi játékokkal játszottam néha: Age of Empires, Diablo 1-2, a legújabb, amivel játszottam, a Modern Warfare 2, Resident Evil 5 volt.

A kérdés az, hogy mit tennétek a helyemben?


1, A gép még tűrhető, esetleg 1-2 dolgot kell kicserélni, így megúszom olcsón? Vagy már nem érdemes rá pénzt költeni, inkább teljesen új legyen?


2, Egy full új, komplett gépet vegyek, amikor mondjuk akciós emagon?


3, Egy használt gépet vegyek, ami olcsóbb? Alapvetően félek a használt kütyüktől.


4, Összerakjak-rakassak egyet külön megrendelt alkatrészekből, így olcsóbban jövök ki, mintha kompletten rendelném?


5, Várjak még egy évet, hátha addig valami olcsóbb lesz vagy inkább most költsek rá, mert feljebb mennek az árak?


Gondolom fontos kérdés, hogy mire használnám és mennyit költenék rá.

Alapvetően részben irodai lenne, de örülnék, ha tudnék pár játékkal játszani. Mivel elég régiekkel játszottam, így sok pár éves játék is új lenne nekem, szóval valószínűleg nem a legújabbakkal játszanék először.

Pénzügyileg 100.000-200.000-at költenék rá, minél olcsóbban szeretném megúszni.

Két dolognak örülnék még: Ha a gép nagyon, nagyon halk lenne és ha pár évig legalább nem kéne rá többet költenem.


2020. febr. 5. 12:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Ezen már nem lenne értelme fejleszteni mivel ezek nem hogy csak régi hardverek de már a maguk idejében is a gyengébbek közé voltak sorolhatóak. Használtan szerintem 200 ból már nagyon jó kis gépet össze lehetne hozni. Gondolom gépházat HDD-t meg talán tápot sem kellene másikat venned
2020. febr. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

1. Csak ha az MW 2 szintű játékokat akarod vinni ultrán, akkor választod ezt. A mai játékokhoz így is alkalmatlan lesz. (Pár ezer Ft)


2. Az előre összerakott gépek optimalizálatlanok, ügyfél lehúzosok.


3. 100-120k-ért használtan már elég jó konfigot lehet venni, ami Full HD mediumon bármit futtat.(hardverapró)


4. Ha új gép akkor mindenképp egy összeválogatottat, jobb teljesítmyény kapsz.


5. Pasz...

2020. febr. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Na most ha veszel bele egy lényegesen erősebb videokártyát, például GZX460 vagy GTX560, és hozzáadsz még 4GB RAM-ot, ez a művelet megvan 10 ezerből. Akár egy Athlon II X4 is mehet bele még 3-4 ezerért. Ha ez tényleg elég, akkor ennél locsób megoldást nem fogsz találni.


Én egy évvel ezelőtt vettem egy Dell 7010-est i5-3470-nem, 4GB RAM-mal 35 ezerért. Ma már 8GB memóriával mennek ennyiért, de attól még videokártya kéne hozzá.

2020. febr. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Shaddark ***** válasza:

Én erre nem költenék már pénzt, nem érdemes szerintem.


Az alaplapi kondik, fetek ... elfáradtak már. Kiegészíted, költesz rá aztán javíttathatod, majd megint és megint lesz már valami baj vele. Elérte azt a kort amikor már nem érdemes fejleszteni.


Az emag veszélyesebb mint használtat vásárolni, használt géppel a hardverapróról kevesebben b...k rá mint újjal az emagon. De használtból is fontos szerintem hogy ne 4-5 éves legyen, max. 2 évesben gondolkodj.

2020. febr. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Morzsi007 ***** válasza:
Használt gép.
2020. febr. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem neked egy Ryzen 5 3200G-re épülő PC lenne ideális választás. A processzorba integrált Vega 8 IGP konkrétan kettéhugyozza a GT 430-at, illetve a CPU rész is hatalmas ugrás az Athlonhoz viszonyítva. Ha nem a legújabb játékokkal tolnád, bőven elég lesz, és később még lesz lehetőség egy videokártyát és/vagy erősebb procit bepattintani. AM4 platform kiválóan fejleszthető, ha adott egy tűrhetőbb alaplap.


Valami ilyesmi gép lehetne PCX-ről:

AMD Ryzen 3 3200G (30k)

Alpenföhn Ben Nevis 84000000119 processzor hűtő (8k)

MSI B450M Pro-VDH Max (26k)

Kingston 2x4GB DDR4 3200MHz HyperX FURY (17k)

Kingston A2000 250GB SA2000M8/250G M.2 SSD meghajtó (18k)

FSP 450W SP500-A OEM tápegység (10k)


Házat, vinyót nem írtam, azok feltételezem már vannak. Ha esetleg SSD meg tisztességes minőségű (!) táp is akad otthon, azok is kihúzhatók a listáról. Illetve 120 mm-es processzorhűtőt csak a csend végett tettem bele, de szükség esetén kihagyható, mert jár a proci mellé gyári - csak az valamivel hangosabb lesz.

2020. febr. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
attól függ, hogy mit akarsz játszani, vagy mire akarod használni. Én egy Core 2 duo 8200, 12gb ram, radeon 6670 hd 2gb PCIe videokártyával és 500gb 100%-os winyóval vettem 30ezerért használtan. Nekem pl mindenre elég, sőt játszani is szoktam rajta, pl modern warfare 3 medium-high-on simán elfut, de nem vagyok egy nagy játékos, inkább régi játékokkal játszom, arra pedig bőven elég. Attól függ, hogy tényleg mit szeretnél. I3-as procikkal a környékünkön már használt gépet olyan 40-50ezer körül kapni például, az meg szinte mindenre elég a másik gépem i3-as szintén HD6670 2GB DDR3 radeonnal és 8gb DDR3 memóriával és viszi a GTAV-öt medium-high beállításon
2020. febr. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!