Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Két SSD egy gépbe?

Két SSD egy gépbe?

Figyelt kérdés

Van értelme két külön SSD-nek ?

Az egyik, már adott 120-as, amin csak a Windows lenne + a rendszer közeli programok.


Vennék egy újat, ami 250-es lenne legalább. Erre mennének a nagyobb programok (Adobe Master, Visual Studio, Jetbrains stb.)


Vagy jobb egy kicsit nagyobb, 500-as SSD-re rátolni a programokat és az oprendszert is ?


+ nyilván van pár HDD is a gépben, ezeken vannak az adatok és most a nagyobb programok.



2020. febr. 6. 00:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az egyetlen hátránya annak ha több fizikai meghajtód van hogy többet fogyaszt mint kéne, de gyanítom azon a 4 watton amit egy ssd kér nem fog kiakadni a tápod. 120\250 est viszont ma már szerintem sok értelme nincs venni, \gb ára borzalmas, 500 as alig drágább.
2020. febr. 6. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
53%
Párhuzamosan tud dolgozni mindkettő, ezáltal gyorsabb kettő külön, bár macerásabb is, sokan inkább RAID0-ba rakják ha kettő van.
2020. febr. 6. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Shaddark ***** válasza:
100%

Nekem az otthoniban egyiken a rendszer van + programok, a másikon az éppen aktuális játék. Amit éppen tolok azt áthúzom, ha váltok másikra visszarakom hdd-re és az aktuálisat húzom át :)


Mondjuk véletlenül alakult így, a réginek nem tudom mennyi ideje van hátra (4 éves) és hozzájutottam nagyon jó áron egy újhoz anno, nem akartam kihagyni a lehetőséget. Valami 40% al volt leárazva akkoriban ha jól emlékszem a media marktban, így hát megvettem.

2020. febr. 6. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

A fogyasztás nem gond, 600w-os a táp meg van bent már 4 HDD + 1 Ssd amúgy is.

Ha párhuzamosan olvas a proci (i5), és nem lassabb, mintha egy Ssd-vel dolgozna, nem gond.


Raid-nek semmi értelme szerintem, főleg nem otthonra és Ssd-vel. Pláne nem is lesznek rajta adatok.

2020. febr. 6. 10:09
 5/7 Shaddark ***** válasza:
100%

Én mondjuk a szerverekbe ssd-khez is raid 1.0-át használok :)

Egyrészt redundáns, ha elromlik egy kötet semmi probléma nincs belőle, veszel másikat és kicseréled.


És 6 elemnél hatszoros írási sebességet kapok, otthonra mondjuk ritkán van szükség rá de szerverekbe nagyon-nagyon jó ha gyorsabb az adat tárolás.

Írásnál elemszám/2*sebesség, azaz 6 elemnél háromszoros sebesség amit kapok ha 1.0 raid kötetet használok.


Otthonra mondjuk kétszeres olvasási és másfélszeres írásit lehet kihozni belőle ha csak 2 elem van, de otthoni gépen valóban elég kevés olyan dolog van ahol ki is lehet ezt használni. (renderelés, kódolás, tömörítés, más nem jut eszembe ...)

- Gigabites neten torrent :O

2020. febr. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Való igaz, a RAID növeli az olvasási sebességet, de sima programok indításánál kétlem ez előnyt jelentene otthoni környezetben.

HDD-ről is viszonylag gyorsan betöltenek a programok.

Nagyobb, több gigás projekteknél lehetne ez előny.

2020. febr. 6. 12:25
 7/7 Shaddark ***** válasza:

Sima hdd-ről viszont elég nagy a válaszidő adott esetekben, pl. ssd-ről sokkal simábban játszható egy multis játék, lolban +1 elo ha a hdd-t kicseréled ssd-re :)))


Persze a raid nem kell otthoni gépbe szerintem sem, az enyémben is csak simán van benne a kettő. Ha grafikus lennék raidba raknám őket de nem vagyok.

2020. febr. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!