Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mitől szűnik meg a videókártya...

Mitől szűnik meg a videókártya ventillátor kerregése?

Figyelt kérdés
A jelenlegi "GIGABYTE GeForce GTX 1060 WINDFORCE OC 3GB" kártyámnak kerreg a ventillátora. Körülbelül 3 éve van meg, azóta nyúzom, kb fél évre rá, már hallottam a kerregő hangot. Már nincs rajta garancia, bár nem is annyira érdekel, a hűtés általában magas fordulaton pörög, 60 fokon már 100%, szeretem hűvösen tartani az alkatrészeimet. Ha "hidegen" pörgetem a ventillátort, akkor halkabb a jelenség, ha load alatt van a kártya, akkor nagyobb % tartományban jelentkezik. (pl.: 70-80% között, ha loadol, csak példa.)

2020. febr. 6. 16:02
 1/4 hypno ***** válasza:

Cserétől.


[link]


Lehet hogy nem pont ez a típus kell hozzá, csupán példának linkeltem.

2020. febr. 6. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igen, a csere a legideálisabb megoldás.

Viszont otthon is tudsz egy megoldáshoz folyamodni: egy kis olajat cseppentesz a csapágyhoz a matrica alatt.

Én is csináltam már sima ház hűtő ventilátornál, nem kerreg azóta.


De ez sufnyi-tuning, nyilván a csere optimálisabb. Viszont szerintem megnézheted ezzel az eljárással is először.

2020. febr. 6. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mondjuk 60 fok egy videókártyánál nem hűvös. Hideg. Az a baj, hogy teljesen feleslegesen járattad a ventiket maximumon. Próbáld a kerregés alatt tartani. Ha a vga hőmérséklete felmegy 70-80 fokig, teljesen normális.
2020. febr. 6. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, 50 fokot éri el a kártya, de tehát nem pörög feltétlen 100%-on a ventillátor, de tovább bírja, ha fix ponton pörög, mintha le fel ugrálna a sebessége.
2020. febr. 6. 17:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!