Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az HDD vagy SSD?

Az HDD vagy SSD?

Figyelt kérdés

Meg voltam elégedve az eddigi gépemmel (Intel Pentium Quad CoreTM N3700 2.4 GHz, 4GB RAM, 500 GB HDD, Nvidia 920M 1GB (Asus)), a sebességgel sem volt gondom. Nem használom játékra, filmezek, Office-t használok és internetezek: FB, Neptun stb.

Sokan mondják, hogy HDD-s gépet már nem szabad venni, de állítólag az SSD-nek valamivel rövidebb az élettartama, és ha több adatot írok rá, használódik, hamarabb fogja feladni. A másik az, hogy a HDD-s gép kb 30 ezerrel olcsóbb, és szerintem a célra megfelel. Ezeket nézem most (az 1-esnél a RAM-ot bővíttetném 8-32 GB-ra később, de idővel akár a HDD-t is ki tudnám cseréltetni SSD-re):

1: [link]

2: [link]



2020. febr. 8. 18:50
 1/7 A kérdező kommentje:
Bocsi, nyelvtanilag értelmetlen lett a kérdés, de a lényeg átmegy. :D
2020. febr. 8. 18:53
 2/7 A kérdező kommentje:
Illetve még egy Lenovot ( [link] nézek. Ez Full HD, de engem az előzőnél se zavart, hogy "sima HD", és a Dellben valamiért jobban bízom, mint a Lenovoban.
2020. febr. 8. 19:03
 3/7 anonim ***** válasza:
nem rövidebb az élettartama a mostani ssd-k nek sőt valószinűleg átlagfelhasználás mellett hosszabb is és nem is sérülékeny annyira illetve sokkal gyorsabb
2020. febr. 8. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Még ezt is nézem, de ez már nagyon drága... lehet, hogy az SSD-s Dell lesz

[link]

2020. febr. 8. 19:07
 5/7 anonim ***** válasza:

SSD-vel egészen más a felhasználói élmény, ma már csak azon érdemes rendszert futtatni szerintem.

Adattárolásra jó a HDD.

2020. febr. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 2*Sü ***** válasza:
Az SSD bőven megéri, amit cserébe a sebességért – illetve egy kicsit a kisebb fogyasztásért, csendesebb gépért – kapsz. Oké, hogy az SSD blokkjai korlátozott számban írhatóak, és nem is tűnik soknak mondjuk egy 1000-szer történő újraírás. De gondolj bele, ha hetente kétszer írod újra a teljes merevlemezt, azaz egy 256 GB-os merevlemez esetén hetente 0,5 TB-nyi adatot töltesz le, akkor 500 hétig bírja… Az majdnem 10 év. De ez eléggé drasztikus felhasználási módot jelentene. Én kb. 5,5 TB-nyi írt adatnál tartok több, mint egy év alatt. Ha ez egy 256 GB-os SSD lenne – amúgy az enyém egy 512 GB-os –, és csak 500-szor lehetne újraírni, akkor ezzel a tempóval több, mint 20 évig kellene bírnia. 20 év múlva nem azért fogsz meghajtót cserélni, mert elromlott, hanem mert olcsón lehetne 10-szer nagyobb kapacitást venni. (20 éve egy 40 GB-os – akkor egész jónak számító – merevlemez volt kb. 40 000 Ft.)
2020. febr. 8. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Sokkal gyorsabb az SSD mint a HDD. Megéri az SSD-ért költeni egy kis plusz pénzt.Amúgy amit írtál az SSD-ről, az a HDD-re igaz. Az egyikben biztos tudod, a HDD-ben motor van, írófej, az SSD-ben pedig csak áramkörök vannak.
2020. febr. 12. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!