Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mitől színeződhetett el a...

Mitől színeződhetett el a monitorom jobb oldala? Rózsaszínes elszíneződés.

Figyelt kérdés

Kb. 2014-15-ös acer monitor. Tv-nek van már használva.

Nem tudom hogy már öregségében.

Vagy mert közvetlen mellette van a UPC-s tv box?

Jönne abból bármilyen "sugárzás"?

Csak azért mert pont a jobb oldalon van a rózsaszín csík. (jobb oldali sarkokból, teljesen arányosan úgy 4cm-es kiterjedéssel, széltől erős, ami onnan halványul).

És inkább csak sötét háttérnél látszódik).


És mivel pont párcentire van a tv box csak ezért jött fel ez az ötletem.

Mert eddig a hangfalak a tv mögött voltak, és annak a mágnesei valóban képes elszíneződést okozni, de az meg bőven mögötte voltak, és nem a jobb oldalt.



2020. febr. 10. 09:18
 1/4 anonim ***** válasza:
73%
Biztos hogy mágnestől van. Van rá mód, hogy "kihúzd" belőle. Egy erős mágnessel kell lassan körözni a folt felett, majd hirtelen mozdulattal a káva (képszél) felé távolítsd el a mágnest. Jó eséllyel kihúzza a foltot. Ha nem sikerül, nézzél videót a módszerről, biztosan van fent. (15 évig szervizesként dolgozó)
2020. febr. 10. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi. És ez működik tft monitoron is? Illetve a tv-box valóban okozhat ilyet?
2020. febr. 10. 10:58
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Az LCD monitorokra semmilyen hatása nincsen a mágnesnek, és az elektromágneses térnek.

Az #1 vlsz. leragadt 15 évvel ezelőtti katódsugár csöves monitoroknál. Ott valóban okozott ilyen jelenséget egy mágnes. Mondjuk ennek ellenére én nem büszkélkednék "ilyen szervizes múlttal" ha nem ismerem az LCD működését.

2020. febr. 10. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem beégett a panel
2020. febr. 11. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!