Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 2020-ban megéri egy Apple...

Kisfandol kérdése:

2020-ban megéri egy Apple Macbook 12" 2015?

Figyelt kérdés

A következő specifikációkkal rendelkezik: [link]


Főleg netezésre, film nézésre lenne használva.

1800000 körül van az ára.



#film #Apple #MacBook #net #laptop #macbook 2015 #macbook retina
2020. febr. 11. 00:13
 1/10 anonim ***** válasza:
1 millió 800 ezer huf egy 12 colos, 5 éves laptopért?
2020. febr. 11. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Elnézést elírtam, 180.000 forintra gondoltam.
2020. febr. 11. 01:24
 3/10 anonim ***** válasza:
84%
Annyiért is sok.
2020. febr. 11. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
80%
180 is nevetségesen sok.
2020. febr. 11. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
28%
1,1GHz ma már netezésre se elég.
2020. febr. 11. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
49%
Netezni, filmet nézni egy ekkora kijelzőn. 15 ezerért sem érné meg, mert élvezhetlen ilyen célra egy 12 colos kijelző. A szakkifejezés azt hiszem az egérmozi.
2020. febr. 11. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
38%
Vegyél más márkát. Lenovok jók, esetleg Asus, akármelyik márka. A képed nem láttam, mert nem töltötte be a gépem.
2020. febr. 12. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Ez jó :D


-"vegyél Lenovot mert az jó"

-"a képet nem láttam mert nem töltötte be a gépem"


:D

2020. febr. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 P.O.C. ***** válasza:
0%

Szoboknak jó recskázásra, meg dicsekedésre. Mert nekik almájuk van.


180 -ért már újonnan is elég jó minőségű gépet lehet venni, ami ezt technológiailag lealázza. Garis használt üzleti modellek, mint pl HP EliteBook, ZBook, Dell Vostro, stb. meg éppen sokkal jobb választás.


Konkréten akkor se adnék érte 180 ezret, ha mellette találnám a pénzt.

2020. febr. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
85%

Régi topic, de én épp most vettem egy mid 2014-es MacBook Pro-t pont ennyiért. Az alapmodellt vettem, 4. generációs 2 magos intel i5-ös proci, 8GB RAM, 10 órás aksi, 256GB-os SSD, retina kijelző. Pont 180-ért sikerült elcsípnem. A sima MacBook nem valami acélos, jobban megéri a Pro verzió. Nem véletlenül szűnt meg a termékvonal.

És mielőtt jönne a szokásos panaszáradat az Apple cuccok iránt: egyszer próbáljátok ki egy hétig (ne 10 percig ameddig semmit sem találtok úgysem, mivel új az egész rendszer nektek) és ne csak a számokat tologassátok a papíron. Nem egy ismerősömnek vezettem már le, hogy a papíron 300ezerből összerakható iMac-em miért kerül 600ezerbe. Minőségi táp, nem fog elfüstölni soha, 5k-s kijelző (alapból 200-300ezres tétel), stb. Minden írni-olvasni tudó ember össze tud rakni egy specifikáció alapján olcsóbban számítógépet, de nem lesz releváns. Elkezded összeírni az alkatérszeket és nyilván az 5-10ezer forintos számítógép házat fogod alapul venni az összehasonlításhoz ami nevetséges. Ezek az unibody alu készülékházak méregdrágák. Szükséges? Nem, nem feltétlen. De nyaralni sem szükséges, otthon is tudsz pihenni. :) Ha nem tetszik, akkor nem kell megvenni, de butaság azt mondani, hogy túl van árazva. 2008 óta be van építve a WiFi adó-vevő minden Apple gépbe ami manapság sem minden asztali számítógépben alapvető. Plusz kapsz egy oprendszert amire örök életedre kapsz frissítéseket, ingyen upgrade-et, eredetit használhatsz, ergo semmivel nem kell szórakozni semmit, minden megbízhatóan fog működni.


A feleségemnek van egy nem rossz Asus VivoBook-ja ami szintén nem egy alsó polcos darab (280ezer volt tavaly) és már csak tapintásra sem olyan minőségi, mint az én 6 éves MacBook-om. Az recseg-ropog, a zsanérnak van holtjátéka és a hangszóró is dobozhangú. Abban egy 4 magos 8. generációs i7 dobog, ebben egy 4. generációs i5 2 maggal. Az övében PCIe 3.0 x4 csatis NVMe SSD van, az enyémben sima x2-es és mégis 8 másodperc alatt bootol be az én gépem, az övé 15 alatt (egyik sem eget rengető idő egyébként).


Értem én, hogy "kilóra" össze lehet rakni ugyanazt a konfigot fele annyiból, mint az Apple gépek, de nem lesz ugyanaz a végeredmény minőségben és megbízhatóságban, maximum teljesítményben.

2010 óta vagyok iMac felhasználó. Előtte én is ugyanúgy gondolkodtam, mint a többség. Én munka miatt váltottam, mert untam a Win megbízhatatlanságát, az inkompatibilitási problémákat amik random a semmiből előjöttek és eltűntek, a "nem indul a gép, szétszedem és összerakom és újra működik, pedig nem csináltam semmit" jellegű dolgokat. Persze aki szeret szórakozni ilyesmivel, annak ez öröm, de általános felhasználásra is ezerszer jobban ajánlanám annak aki megteheti.

A feleségem Win 10-es laptopját havonta 1-2x egész biztosan meg kell néznem, mert vagy az egyik szoftver nem működik, vagy a másik. Vagy egyik napról a másikra elszáll egy driver, azt újra le kell vadászni, nem is beszélve arról, hogy néha csak random lefagy, vagy csak a program nem válaszol. Én 10 év alatt egy kezemen meg tudom számolni, hogy hányszor láttam a "strandlabdát" a gépeimen, olyan meg, hogy kifagyjon soha nem fordult elő. Drága a Mac, nem is való mindenkinek, de hogy túlárazott kaki, azt merő tudatlanság kijelenteni.

2020. ápr. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!