Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem bootol be a windowsb...

Miért nem bootol be a windowsba ha rá van kötve egy másodlagos SSD ami formatálva van?

Figyelt kérdés

Csináltam egy tiszta windows 10 installt az M.2-es ssd-re ami teljesen jól működik de ha a régi Samsung SSD-t rákötöm az alaplapra akkor látom a windowson belül viszont amikor újraindítom a gépet nem bootol be a rendszerbe a gép.

Olyankor megáll a BIOS logonál és mintha lefagyna. Újraindításkor belépek a BIOS-ba és onnan F10 restart és megint sikerül belépni... de csak ha BIOSból csinálom.


Képek: [link]


Esetleg ha valaki tudna segíteni azt megköszönném.



2020. febr. 18. 16:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Alaplapod?!
2020. febr. 18. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Gigabyte Aorus z390 pro
2020. febr. 18. 18:19
 3/11 anonim ***** válasza:
Töröld a régi lemez partícióit.
2020. febr. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

utánajártam, és a kézikönyv szerint, ha az m2m slot-ba van téve M2 ssd, akkor a 3-4-5 sata portot korlátozza az alaplap.

Tehát próbáld meg a 0-1-2 slot valamelyiké dugni mit

mutat.


Itt lent vannak a sata portok:

[link]

Ha lapozol egyet, ott pedig írja hogy mikor milyen csatlakozó milyen sebességgel működik, ha eszközt csatlakoztatsz.



Ha nincs bekapcsolva a biosban az AHCI, akkor kapcsold be, mivel csak így működik az SSD trim, ami a megfelelő sebesség elérése miatt szükséges.


Ha be van kapcsolva, akkor próbáld meg kikapcsolni az AHCI-t, és így próbáld ki hogy bootol-e.


Ha így igen, akkor az az SSD sebesség rovására fog menni, és az alábbit végre kell hajtanod: [link]

2020. febr. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Minden törölve volt, Windows installáláskor csak az M.2 volt benne és arra írtam rá az op rendszert. Miután mindent frissítettem (drivereket, szoftvereket) teljesen jól működött... utána csatlakoztattam rá a SATA kábelre a 250gb-s SSD-t amit fel is ismert... csakhogy nem enged bootolni a windowsba. Akkor tudok csak belépni ha elötte biosba belépek és onnan újraindítom az egészet.
2020. febr. 18. 19:41
 6/11 A kérdező kommentje:
4-es, de akkor most sem kéne látnom a (D:)-t ha az M.2-es lefoglalja, nem?
2020. febr. 18. 19:47
 7/11 anonim ***** válasza:
és ha lemezkezelőben törlöd az SSD meghajtót, majd újat hozol létre akkor is csinálja?
2020. febr. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Megpróbáltam de nem változott semmi. Csak akkor működik minden rendben ha DEL > BIOS > F10.


Rufussal raktam a windowst pendrive-ra , CSM kikapcsolva, mindent ahogyan kell. Arra gondolok hogy egy CMOS reset kéne hátha megoldaná bár a "Load default" se segített csak a Overclockingot rendezte át.

2020. febr. 18. 20:02
 9/11 anonim ***** válasza:
#8: mi az F10..?
2020. febr. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
#9-nek az F10 menti a változásokat és kilép a biosból.
2020. febr. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!