Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Linuxmint telepitesenel mit...

Linuxmint telepitesenel mit hibaztam, avagy ha jo igy, akkor van szimpla megoldas bios-ban?

Figyelt kérdés

Bo 10 eves Intel Core 2, ket darab 80 GB hdd, az egyiken mar volt (van) eleve egy win10, es win10-ben Rufus pendrive iroval keszitettem egy linuxmint 19.2 (jelenleg a legfrissebb stabil LTS) live pen-t. Utobbirol telepitettem a masik (addig elvileg ures) 80 GB hdd-re linuxmint-et.


Tobbszor is remekul elindult a linuxmint a hdd-rol, jol mukodott, telepiteni is lehetett ra netrol, grub boot valasztooval elindithato volt, de mindig csipogo hibajelzest kovetoen, ha utana F1-t nyomtam (lasd mindjart, a kepen), majd kb az otodik boot utan mar csak parancs sort adott ki, a grub szaamaara. A hibajelzes ez:


[link]


(Tehat boot sector problema. A live pen linuxmint most is jo, alapvetoen, viszont a hdd-n meeg fontosabb lenne, mukodoen.)


Megjegyzem, a win10 elindul akkor, ha megforditom a hdd boot sorrendet a bios-ban.


RUFUS LEIRAS, amirol csinaltam:


[link]


IDEZEK egy reszletet ebbol:


Javítások hozzáadása régi BIOS-okhoz (extra partíció, igazítás, stb.): Ez az opció a régebbi BIOS-okhoz ad nagyobb fokú kompatibilitást. Hagyjuk üresen, hacsaknem nagyon régi a gépünk.


Idezet vege. Lehet h itt hibaztam, mert ezt nem jeloltem be?


Vagy a gond az lehetett h hdd-re telepiteskor sdc1-re tettem a gyoker particiot? Talan sdc-re (szam nelkul, csak SDC) kellett volna?



2020. febr. 19. 19:33
 1/8 anonim ***** válasza:

Alapvetően én eleve nem vagyoka dualboot híve, tapasztalatom szerint rossz hatással van mindkét rendszer stabinitására. Erre az esetre szerintem a legjobb megoldás a fizikai leválasztás. Egy 3.5"-os SSD dokkoló 2 meghajtó számára és csak az van bedugva, amelyiket használni akarod. Egyébként Windowshoz mehet a qemu+vmm.


Itt is valami olyan lehet, hogy az egyik rendszer belekontárkodott a másikba.

2020. febr. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

szoktaak javasolni h elobb a win, majd a linux telepitese, es eveken at jol mukodott nalam. most raadasul win az egyik, linux a masik hdd-n van.


csakhogy eletemben eloszor csinalom usb-rol a linuxtelepitest. linuxmintet egyszeru, van egy gyanum h aprosagon szurtam el. de hol?


most is gyonyoruun fut a linuxmint ugyanezen geprol, csak hat pendriverol. ha akarom, masik bootolaskor szepen elindul a win (hdd-rol). csakhogy nekem elsosorban hdd-rol kellene a linuxmint, nem annyira pendrive-rol...

2020. febr. 19. 21:33
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Biosba nézd meg,hogy a secure boot be van e kapcsolva.

Ha igen,kapcsold ki.

Grubot próbáld meg a másik HDD-re rakni,sose lehet tudni.

Aztán majd meglátjuk.

2020. febr. 20. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Koszi! Kozben talaltam egy szimpatius leirast a grub ujratelepiteserol, de mar az elejen elakadtam:


[link]


Ugyanis mar a mountolast nem engedi, az imenti leiras linkel erre:


[link]


Itt a mountolas:


sudo mount /dev/sdXy /mnt


Xy helyere persze betettem azt, amit listaz nalam az fdisk parancs.


A hibajelzes:


mount: /mnt: mount(2) system call failed: Structure needs cleaning

2020. febr. 21. 17:36
 5/8 A kérdező kommentje:

tovabba ezt is hasznosnak talalom:


[link]

2020. febr. 21. 17:53
 6/8 A kérdező kommentje:

Közben az eegyszerűbb megoldást választottam: újratelepítettem a gyökér partíciót, sikeresen. Úgyhogy köszi a tippet: a grub volt rossz helyen. Ez az egy kerülte el az első telepítéskor a figyelmem, mivel egy legördülő menüben volt a kérdés erről, és mivel nem vettem észre akkoriban, így az alapértelmezett maradt, miszerint a windows-os hdd-re került a grub - ez volt a baj! Most észrevettem a legördülőt, és kiválasztottam a másik hdd-t erre a célra.


Így él a grub megint, és már csak a másik probléma áll fenn, a boot sector-os:


[link]


Tud valaki segíteni ez utóbbiban?


Neked pedig még egszer köszi, hogy rátapintottál a megoldásra! :)

2020. febr. 22. 22:53
 7/8 anonim ***** válasza:

" Megváltozott a merevlemez indító eszköz vagy a rendszerindító szektor.

erősítse meg az új rendszerindító szektorot a telepítés során.

és futtasson egy víruskeresőt "


ezt gép indításkor írja ki?

nincs bekapcsolva biosba a vírus védelem?

2020. febr. 23. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
De igen, be van kapcsolva, egyébként nemrégiben kaptam valakitől erre való utalást -köszönöm neked, hogy te is rávilágítottál-, ki is kapcsoltam a bios-ban, és azóta nem írja ki. Ez csak "tüneti kezelés", vagy ezáltal meg is van oldva a probléma?
2020. febr. 29. 19:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!