Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Választani szeretnék, de milyet?

Választani szeretnék, de milyet?

Figyelt kérdés

Nos nekem egy VGA vagyis videókártya kéne. Amire használnám az vegyes lenne ugyan is játékra (GTA V, Thief Simulator, EA Játékok stb.) és irodai munkára (Office stb.) használnám. Jelenleg GT710 teker a gépbe de a monitor váltás óta érződik az hogy nagyon megizzasztja a VGA-t az Office vagy mondjuk a GTA V (Bár örülök hogy elszalad rajta). Valami tanács kéne hogy milyen típust hol mennyiért éri meg. Tartós kéne mondjuk hogy ne kelljen leváltani 6 hónap múlva hanem csak 6-7 év múlva. Még az hogy a vásárlás jövőhónapba tervezem, és 30ezer FT MAXIMUM 35ezret adnék érte.


Egyéb:


Ha kell a specifikáció


Proci: Xeon W3530

RAM: 6GB

Táp: 525W (4 pines vga csati)

A deszkán(alaplap) van PCI-E 16x 8x 4x 2x és egyszerű PCI csatlakozó


ezek 3.0 vagy 2.0 változatai.


Normál toronygép nem, pedig Low Profile.


Köszi, hasznos válaszra dobok szép zöld hüvelykujjat :)



2020. febr. 19. 21:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

525 wattos táp de csak 4 pines csatlakozója van?? Jézus akkor attól szabadulj meg minél hamarabb. Még egy gagyibb 500 wattos tápnak is szokott lenni legalább egy 6+2 es csatlakozója szóval ha igaz akkor a tiéd valami über rossz minőség lehet. Ehhez csak max használt 1050 TI-t abból los profile kiadást esetleg RX 560 szintén tápcsati nélküli kiadást mernék ajánlani.


Én szívén szerint vennék egy normálisabb 400 wattos tápot és egy használt RX 470 et

2020. febr. 19. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
A gépben egy 4pines zsinór lifeg mert most lapból kapja a tápot a vga. lehet el rejtették a másik 6+2 pines dugót a számtech boltba ahonnan vettük a PC-t. Csak még nem kellet az a zsinór :). Köszi egyébként a választ!
2020. febr. 19. 22:37
 3/11 A kérdező kommentje:
Őszintén a tápom felépítését nem ismerem. annyit tudok róla hogy 525W és hogy DELL márkájú.
2020. febr. 19. 22:39
 4/11 anonim ***** válasza:

A processzorba való a 4 pines csatlakozó, ha ATX szabványú a tápegység, de léteznek más szabványok is, hogy a Dell megkeserítse az emberek életét.


GTX1650-hoz nem kell tápcsatlakozó, úgyhogy az jó lenne neked. Sajnos nem 30 ezerbe kerül, dehát az a jelenlegi generációs kártyák legalja, ennél olcsóbb nincs, csak olyan, ami már ma elavult. A grafika a legdinamikusabban fejlődő terület, ezért pont ezzel nem lehet hosszútávra tervezni. 7 éves csúcskártya a GTX680, de a mai leggyengébb kártya, a GTX1650 is erősebb annál.

2020. febr. 20. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Értem, szóval ma arra amire kéne nekem vga az csakis kizárólag 1650 lehet? Én mindig is tudtam hogy az informatikai eszközök drágák, dehogy azért mert 1Ghz vel gyorsabb azért kerül 20ezerrel többe? Noha az árlimit még képlékeny, bebróbálok megpályázni egy ilyen GTX 1650 karit. Köszönöm a válaszodat.
2020. febr. 20. 23:21
 6/11 A kérdező kommentje:
Ja meg annyi azt nem tudom, hogy nektek mekkora segítség az hogy a gép a DELL T3500 Precision nevet viseli. Ebben gyári deszka, táp és házikó.
2020. febr. 20. 23:33
 7/11 anonim ***** válasza:

Már 20 éve se állta meg a helyét, hogy órajel alapján hasonlítsuk össze a hardvereket. 5 milliárd tranzisztor van a GTX1650-ben, tehát egy órajel alatt sokkal több műveletet tud elvégezni. Hogy pontosak legyünk, a számítási teljesítménye 3 TFlops.


Azaz olyan erős, mint a 2006-ban a világ 400. legerősebb szuperszámítógépe egymagában. Hogyha nyers teljesítményt akarsz számolni, akkor Flopsra kell hivatkozni, nem az órajelre, a szuperszámítógépeket is ez alapján hasonlítják össze.


A tápegység szabványos, de az a 4 pines csatlakozó valószínűleg egy második processzorhoz való. Több, mint 10 évvel ezelőtt a számítógépek még processzorcentrikusak voltak (különösen a munkaállomások, mint amilyen ez a gép is volt), ezért a tápegységekben se volt sok PCIe csatlakozó, viszont sokszor előfordult, hogy több processzorcsatlakozó viszont igen. A Dell T5500 modellben már két CPU hely volt.


Ha nem akarsz tápegységet cserélni, akkor csak olyan videokártyák jöhetnek szóba, amiken nincs tápcsatlakozó, mert ezek szerint a gyárin nincs.

2020. febr. 21. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Akkor a PC alkalmas egy afféle Gamer PC nek? Az alábbi típusú kari(k) megfelel(nek)? És akkor mivan ha molex átalakító segítségével teszek rá egy 6+2 pines kábelt?


1050 :

[link]


1650 :

[link]

2020. febr. 22. 11:58
 9/11 Help Vagyok válasza:
30%
Kedves Kérdező! Szerintem ami neked jó lehet videokártya az -NVDIA Geforce GT 1030- (Ami játékokat felsoroltál azokat viszi ,lehet hogy medium beállitáson is. Amit még ajánlok hogy a 6gb-ramodat cseréld le 8-ra és remek lesz játékokra és officra!
2020. febr. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
1050-et semmiképpen ne vedd meg, feleolyan erős, mint az 1650.
2020. febr. 23. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!