Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Windows7 15GB-os pendrive...

Windows7 15GB-os pendrive formázása NTFS-re eredménye RAW! (korábban FAT32, de a FAT32 nem enged 4GB-nál nagyobb file-t egybe, ezért lett volna NTFS). Vmi működő ötlet?

Figyelt kérdés

(az ilyen és ehhez hasonló értelmes hozzászólások mint "tapos rá", "vágd földhöz ahogy bírod" - ez már csak azért is értelmetlen, mert nincs benne mechanika -, "jobb kézzel, bal váll felett hátra eldobni" jellegűek kíméljenek.)


13GB-os video filet kéne átmásolni rá, hogy egy Debian linuxon lejátszató legyen.

A Debian rendszer mellé nincs elég helye erre (16GB-os SDHC kártya - Boot - +Op.)



#Format NTSF #eredmény RAW #13GB file másálás #Pendrive 15GB
2020. febr. 28. 11:24
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
USB-s HDD-ről ugyan ez nem jelentgondot.
2020. febr. 28. 19:58
 12/14 A kérdező kommentje:
És az a HDD NTFS
2020. febr. 28. 20:00
 13/14 anonim ***** válasza:
Normális számítógépen (PC-n, Mac-en) nem lenne ilyen gondod...
2020. febr. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

#13

Csak gondolom feltűn, hogy ez direkt ilyen egy "PC". Ami elvileg jól kéne működjön. De annak ellenére, hogy a linuxot nem ismerem, ezen, ami butitott debian van, nem értem miért szeretik a linuxot annyira, mikor a Windowsal kevesebb a szívás.

Windowsban nem kell terminál ablakozni, hogy a rendszergazdai jogokkal használhassam a pl. fájlkezelőt.

Meg úgy általában a telepítések...

Meg az, hogy iszonyatosan bugos.

Meg az, hogy ez 32 bites, miért 32bitesre és miért FAT-ra formáz, ami a mikrofos rendszere, ha annyira rossz a mikrosoft, miért használja mégis azt a formátumot? Ja meg, hogy Fat32-n nincsenek jogosultságok? Meg az, hogy az SD kátya csak 1 része olvasható a windowsban. Másik része ahol a rendszer van az nem. Külön kellett egy virtual rasberry-t feltenni vbox-ba, hogy a kártyán lévő rendszer területet lássam, és a config.txt-t át tudjam írni, ha már a SSH sem komunikálja le, amit kell.

Meg az, hogy a 4B-s PC-t elkefélték a fejlesztők meg egyáltalán a 4-est, mert nem képes micro SDHC nélkül bootolni. Ami miatt meg lassú is, és könnyen sérülékeny. Annyira, meg nem olcsó a SDHC, hogy berendeljek 30-at összesen 1000-ért és akkor el vagyok látva bármikor, ha tönkremegy. És csak ott van images-ben rajta és csak beteszem a másikat és hurrá semmi gond...

Az LCD beállítása is configban kész szenvedés. Windowsnál csak összekötöd a HDMI-vel és beállítod a 90-os elforgatást és működik, ezen meg szívás.., hogy egyáltalán láss rajta vmit. azt is hibásan. Mert persze a LCD forgalmazó nem képes megfelelő beállítás file-t küldeni. Arra a 1440x2560-as QHD felbontásra. 50Hz ill 60-ra is küldje. De nem erre, küld egy 1440x140-re valót. Persze, hogy duplázódik a megjelent kép.

Az is elég zavaró, hogy jóformán nem tudom mikor van leálva. Mert a piros led, akkor is világít, és adja az 5V-ot. Ha már leállt a rendszer.

Egy rácsatlakoztatott pl. ventire, ami akkor is üzemel teljesen feleslegesen, ha már az alaplap nem kéne működjön.

Bár nem használom azt a mini ventit, kapot jobbat 12V-osat intel procról bontottat. Így borda nélkül 38°C külön tápról hajtva, mert ugye amúgy sincs 12V-ja. Csak nagy rá kicsit, de a hővel legalább nincs gondja.

De az, hogy csak 1 USB HDD van rátéve 2,5"-es és mikor a fenti említett film van nézve, olykor felvillan a villám ikon, ami feszlültség gontot jelent.


Ez felvet pár problémát... egyik csoportban tárgyalt és egyesek szerint "nem azért van az a USB port, hogy onnan legyen táplálva a HDD.." (jelzem 1 USB vezetékes (belső vagyis notebookos HDD).

Ami peig azért hülyeség, hogy nem azért van, hogy onnan kapjon tápot, mert ha nem azt akarnák a gyártók, hogy onnan legyen táplálva, akkor úgy tervezték volna meg, hogy a táp vezeték PIN-eknek nem vezetnek ki oda vezetősávot. Vagy egyáltalán táplálást nem adnaki ki rá, és ekkor leírják a dokumentbe, hogy ez nem táplálja az USB-t így az eszköznek, amit rátesznek külön kell adni rá. Ja meg, hogy azért van az USB 3.0 ugye? mert nem azt akarják, hogy onnan legyen a táplálás... és 2 is van rajta.. ilyen port, na meg a 2.0 is 2 db.

De akkor meg az az érdekes, ha a GPIO-ra multi osztópanel felkerül, az viszi az 5V és 3.3v-ot. De a PC-re csak az USB-C-n csak az 5V megy be.

Ha felrakok arra a GPIO csatira elosztópanelt, és arra 4 panelt, akkor az nem lesz kevés táplálás feszültség?

Az rendben lesz? A HDD-re meg kevés? Mikor semmi más nincs rátéve?

Ugyanis a villám ikon, akkor jelenik meg ha a feszültség 4.63V alá csökken. Nem az áram csökken, hanem a feszültség! Tehát az 1 db 2,5"-os egyébként 1TB-os HDD annyi 5V-os feszültséget használ fel, hogy a PC-nek ez már alapgond időnként.

Mi van, ha még billentyűzetet is kap és egeret? (ugyanis SSH-n kersztül van jelenleg kezelve) vagy további USB meghajtót kap még? (SSD, pendrive..)


Érthetetlen, hogy még internetet se használ böngésző se terhelte, de a HDD neki már táplálási gond.

Nem lesz gond a bővítőpanelek? Ha a HDD gond?

Szerintem pedig, ha a HDD-re fimnézéskor bejelez, miért ne jelezne be a GPIO-ra is? A szó pás, hogy a bővítő panelek gyártója nem tárgyalja melyik GPIO powert használja. Csak, hogy akkor külön tápot lehetne adni annak, hogy minden megkapja a szükséges tápértéket, és ne 1 központi "PC power in" helyéről legyen leterhelve alaplapon át.

Csak úgy felmerült, hogy ha a PCnek a HDD gond és az 5V-os GPIO-ra van kötve a kis venti, az nem gond? Csak mert az is pont az 5V-ot használja ugye. (de mivel nem használom azt a ventit nem terheli le, csak mint elméleti kérdés...

2020. febr. 29. 22:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!