Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hol javítanak mechanikus...

Hol javítanak mechanikus billentyűzeteket?

Figyelt kérdés
Van egy pár éves mechanikus billentyűzetem, a bal shift gomb sajnos már csak nagyon erős nyomás mellett működik, ezt szeretném javíttatni. Budapesten belül érdekelne, hogy hol szoktak ilyet cserélni. Ami kis szervizhelyeket én ismertem ott ilyet nem csinálnak.

2020. márc. 1. 11:56
 1/6 Mr. V. ***** válasza:
5%

Egy billentyűzet manapság 500-3000Ft közötti összeg. Amire szétszedi az ember és csak kitakarítja, már közel fél óra. Így a munkadíj (óradíj) drágább, mint ha újat/használtat veszel.


A legtöbb billentyűzetben fóliák vannak, ezek közé szokott befolyni nedvesség, zsír, stb. és emiatt nem megy. Ezt magad is, ga szétszeded és ablaktisztító folyadékkal zsírtalanítod, meg tudod csinálni.

Laptop esetében valamivel macerásabb, de ott is hasonló az eljárás.


Szóval nem nagyon fogsz találni olyan szerelőt, aki elvállal billentyűzet javítást.

2020. márc. 1. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Sajnos nem az 500-3000Ft közti kategóriába tartozik még ma sem a billentyűzet. Ha így volna inkább vennék újat.
2020. márc. 1. 12:57
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

1-es, amiről te beszélsz, hagyományos membrános bill.

A kérdésben mechanikus billről van szó. Merőben más működés és jóval drágább.

2020. márc. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom gyártóspecifikus.

Mondjuk mivel a mechanikus billentyűzet lényegében pár marék kapcsoló egy nyákra forrasztva, egy ilyen kapcsoló cseréje akár házilag is megoldható. Csak egy új kapcsoló kell hozzá.


Mindazonáltal, ha gondolod írj egy privátot annak a srácnak, aki ezt a hirdetést feladta.

[link]

Már érvénytelen, lehet hogy nem is foglalkozik már ilyesmivel, de lehet hogy konkrétan tudja kihez fordulhatnál.

2020. márc. 1. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Utolsónak köszönöm, írtam neki de sajnos már nem foglalkozik vele.
2020. márc. 10. 17:09
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

#5


Akkor esetleg kérdezhetsz valamelyik topicban itt.

[link]

2020. márc. 10. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!