Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az normális, hogy játék alatt...

Az normális, hogy játék alatt a proci csaknem 30 fokot melegszik, de a ventilátor fordulatszáma alig emelkedik?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy ideje már gyanakodok a proci hűtőre, mert zakatolt kicsit játék közben magasabb fordulatszámon, viszont nem melegedett túlságosan, szóval úgy voltam vele, hogy majd ha lesz új alaplap, új proci, akkor lesz új hűtő is. Na most egy pár napja azt vettem észre, hogy eléggé melegszik a gép. Főleg a videokártya, de ami aggaszt, az az, hogy míg a videokártya ventije végzi a dolgát, a fordulatszáma csaknem a duplájára nő játék közben, a processzoré alig emelkedik. És újabban már nem is zakatol, csak hangos a gép. Ez gondolom a kártya hűtő zaja. Szóval van egy olyan sanda gyanúm, hogy a kártya hűtő dolgozik a proci hűtő helyett is. Legalábbis részben. Mit gondoltok? Lehetséges, hogy valami hiba miatt letilt a venti egy bizonyos fordulatszám felett, és nem nő tovább? Bios-ban elvileg maxra állítottam, és a hibajelzést is engedélyeztem. Viszont hardverek terén nem vagyok túl jártas, szóval azt sem tudom, hol kéne jeleznie... 😅

Itt vannak a hőmérséklet és fordulatszám értékek:

[link]


Az említett játék egyébként a Final Fantasy XIV, bár szerintem ez csak olyan szempontból számít, hogy nem a legnagyobb gépigényű játéknál próbálkozok.

A gép adatai nagyjából:

DualCore Intel Core i3-2120, 3300 MHz

GTX 970

12GB DDR3 ram

Alaplap: Gigabyte GA-H61M-DS2


Szóval mint látjátok, nem a legújabb gép, de nem is annyira gagyi. Csak ez a proci hűtő aggaszt. Szerintetek kerítsek egy újat(mármint hűtőt) vagy ezek a hőmérsékletek még nem vészesek? A zaj különösebben nem érdekel, csak ne ártson a gépnek. Ismétlem, hardverek terén nem vagyok valami jártas, szóval légyszi nagyon ne oltsatok le! 😅


Előre is köszönöm a válaszokat! :)



2020. márc. 1. 23:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem látok semmi gondot a hőfokokkal. Azért nem teker jobban a ventilátor, mert nincs rá szükség, bőven az üzembiztos hőmérsékleti maximumon belül van.
2020. márc. 2. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Adam1c1 ***** válasza:
Érdekes ez a probléma, mert az a proci képtelen rendesen meghajtani a kártyát, ami viszont így indokolatlanul magas hőfokot ér el. Ha 100% -on pörögne, azt mondanám, rendben van. akkor sem a leg optimálisabb hőfok, de rendben volna. Viszont a procid ismeretében nem értem mi okoz ilyen hőmérséklet emelkedést. Ha találsz egy szakit, aki újrapasztázza neked a kártyát, akkor esetleg tehetsz vel egy próbát, bár szerintem nem fogják vállalni. Procit viszont cserélned kellesz mert méltatlan ehhez a kártyához, ráadásul a játéknál, amivel játszol, ajánlott CPU-ként egy i5 van megjelölve. De ha ki akarod hozni a maxot a kártyádból, akkor minimum egy második generációs i7 kell neked. Viszont jelen állapotában az a kártya nem tudom hány fokosra forrna, ha megvan rendesen hajtva.
2020. márc. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Hát igazság szerint ez a proci már nem is tudom milyen régi. A konfigom kb. 4-5 éve változott, amikor ezt a kártyát vettük, illetve a 6 giga ramot 12-re bővítettük. Tehát azóta így megy, viszont ezt a nagy zajt és melegedést kb. egy hete tapasztalom. Meg ki is takarítottam nemrég(az még megy XD), szóval az sem lehet gond.
2020. márc. 2. 17:11
 4/5 Adam1c1 ***** válasza:
lazul a burkolatot tartó csavar, és berezonál. Másra nem tudok gondolni. Az is lehet hogy haldoklik a kártya, de ez utóbbit csak nagyon zárójelben jegyzem meg. nem értek ennyire hozzá. Szakember véleményét érdemes lenne kikérned.
2020. márc. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A proci hűtő zörgött régebben. A kártya hűtő csak egyszerűen hangos, mivel pörög.
2020. márc. 2. 18:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!