Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mennyit számít egy monitornál...

Mennyit számít egy monitornál hogy támogatja a g-syncet/freesync-et? Több lenn

Figyelt kérdés

Új monitort akarok venni, a mostani csak sima tn, 60 Hz-es képfrissítéssel, és semmilyen sync-et nem támogat.

Ezért is teszem fel a kérdést, hogy megéri-e többet fizetni egy freesync-es, gsynces monitorért, ad-e annyi pluszt? valamint a 144 hz-es monitor, megéri az a plusz felár? Gamingre kéne a monitor...



2020. márc. 2. 16:16
 1/9 Zzzoli ***** válasza:
100%
Amennyiben tolod az FPS játékokat, ütős a hardvered, úgy észlelni fogd az előnyeit.
2020. márc. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

"Gamingre kéne a monitor..."

- Ki sem találtam volna.. :D


Alapvetően FPS játékoknál ajánlott, ha érzékeny a szemed rá a "screen tearing" jelenségre. Egyébként meg a minél több FPS miatt ajánlott kikapcsolva hagyni, ha "profi" szinten szeretnéd űzni az esport FPS/TPS játékokat, pl: CS GO, Fortnite, Overwatch, PUBG, egyik profi esport játékos sem használja.

2020. márc. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
mármint mit nem használnak a profik? a gsyncet?
2020. márc. 2. 17:52
 4/9 anonim ***** válasza:

Úgy hallottam már az nvidia is tudja kezelni a FreeSyncet is pedig az a Radeon "G-Syncje". Olvass utána hogy is van ez, de ha nvidia kártyát akarsz akkor szerintem maradj a G-Sync mellett.


Screen tearing számomra nagyon zavaró szóval igen szerintem megéri a + forintokat :)

2020. márc. 2. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

ezt akarnám megvenni:

[link]


de azt irja, hogy freesync-es, tehát ha nvidia kártyám van, nem biztos hogy jó lesz hozzá?

2020. márc. 2. 19:05
 6/9 anonim ***** válasza:
80%
Viszont hardver tényleg erős kell a 144 herthez. I7 4790K/AMD Ryzen 5 2600 + GTX 1070 minimum.
2020. márc. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

5# ez egész jó monitor viszont én nem venném meg méghozzá az miatt mert 27 col szerintem 1080pre nem a legjobb választás főleg ha igényes vagy. 27 colnál már inkább 1440p.

De kérdésedre a válasz biztos jobb a freesync monitor is nvidiaval most már, mintha nem tudna még azt sem. Viszont lehetséges hogy nem lesz annyira tökéletes mint a sima VSync amit eddig megszoktál (ha egyáltalán használod) ezt én sajnos nemtudom megválaszolni :(


Ha nem akarsz és eddig sem használtál vsyncet (fps blokkolót) akkor nincs jelentősége úgysem mert kb csak 140 FPS körül kezdi elvágni a képet a sima monitorod most meg 60 nál (Vsync nélkül).

2020. márc. 2. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"mármint mit nem használnak a profik? a gsyncet?"

- Úgy általában semmilyen sync-et, tehát se V-sync, se G-sync se freesync, mivel ezek lekorlátozzák az FPS-t a kijelző képfrissítésére, tehát jelen esetben 144-re. Példaként ha alapból van 300-400FPS-ed CSGO-ban, akkor hatalmas hátrány a 144FPS korlát.

2020. márc. 2. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
70%
Sima VSync tökéletesen eltünteti a recéket viszont sok esetben felezi az fpst ezért utálják sokan... ha 51 fpsel menne a játék és be van kapcsolva a vsync akkor 30 FPSd lesz... 75 Hzs monitor esetében 66 fpsnél bekapcsolt vsyncel már csak 38 FPSed lesz stb. GSync esetében és FreeSync esetében ilyen nem történhet ott a 88 FPS az 88 fps marad és még nem is síkozódik a kép mint kikapcsolt vsyncel... röviden ennyi a lényegük =)
2020. márc. 2. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!