Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mennyivel tobbet fogyaszt egy...

Mennyivel tobbet fogyaszt egy laptop hdd (1 TB) egy ssd-hez képest?

Figyelt kérdés
2020. márc. 5. 05:31
 1/9 anonim ***** válasza:
64%

Hdd és hdd között van külömbség, ahogy ssd és ssd között is. Egy HDD valamivel többet, úgy általában.

De ahogy nem tudod egy benzines és egy dízeles autó fogyasztását sem összehasonlítani pontosabb adatok ismerete nélkül, így erre sem lehet konkrét választ adni

2020. márc. 5. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
24%
1-es, "külömbség"? Édes Istenem...
2020. márc. 5. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 P.O.C. ***** válasza:
100%

A HDD -ba van egy kis motor, ami a lemez(eke)t forgatja, mert ott a fejmozgató mechanika is. Természetes hogy többet fogyaszt, mint a tisztán flash memória cellákból álló SSD.


Villanyszámlába persze nem fogd érezni, akku időbe annál inkább.

2020. márc. 5. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
24%
Többet fogyaszt, de nagyobb az élettartama is! És szerintem ez jobban számít, mint pár forint amit megspórolsz az amúgy sokkal többe kerülő ssd-vel! (Magyarul megveszed drágábban az ssd-t, de hiába fogyaszt kevesebbet az ssd, még így is olcsóbban jön ki a "hagyományos vinyó" hosszú távon.
2020. márc. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 P.O.C. ***** válasza:
48%

#4: Persze beszélj te is a levegőbe, tesztek bizonyítékok nélkül. Még semmi hosszú távú összehasonlító teszt nem elérhető a témában, hogy a HDD -k megbízhatóbbak lennének.

Azok is szektorhibásak lesznek, nehezen tűrik a melegedést a fizikai behatásokat pl ha működés közben leesik, vagy megütődik a a gép. De legalább jó lassúak is. Ne terjeszd a baromságaid légyszíves.

2020. márc. 5. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

4#, olcsóbban jössz ki, feltéve, hogy olyan célra használod, ahol a sebesség nem annyira számít. Ha számít, akkor előbb vagy utóbb úgy is venni fogsz egy ssd-t.

Van ismerősöm, aki nemrég vett laptopot, HDD-vel volt szerelve, 10.000ft-al olcsóbb volt, mint az SSD-s társa.

3 hónap után rájött, hogy neki ebbe ssd kell. 2 opciója volt, vagy vesz egy ssd-t 15ezerért, beszereli magának, de akkor ugrik a garancia, vagy márkaszervízbe 30ezerért kicserélik és megmarad a garancia. Lényeg, hogy végül nem spórolta meg azt a 10ezret.

Üzemidőt tekintve meg az én SSD-m például 140 napos üzemidővel, 9 terra írt adatmennyiséggel köszöni szépen, majd kicsattan az egészségtől.

A mai SSD-k nrmál használat mellett jópár évig kiszolgálnak. Hamarabb lesz egy középkategóriás laptop elavult minthogy az SSD megadja magát.

2020. márc. 5. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Érdekes megfigyelni a gyártók specifikációit - merevlemezek:

* WDC Blue HDD [ [link] ]: 1,4 - 1,7 W (írás/olvasás)

* Seagate Barracuda HDD [ [link] ]: 1,6-2,1 W (írás/olvasás)

* Toshiba L200 HDD [ [link] ]: 1,5-1,65 W (működés közben)


SSD-k:

* WDC Blue SSD [ [link] ]: 2-3,8 W (írás/olvasás)

* Seagate Barracuda SSD [ [link] ]: 2,6 - 3,1 W (átlag aktív használat)

* Toshiba/OCZ TR200 [ [link] ]: 1,7 W (aktív használat)


szóval érdekes módon a 2,5"-os merevlemezek nem fogyasztanak többet a hasonló méretű SSD-knél (induláskor esetleg fel tudnak venni egy kicsit többet - lásd a Barracuda HDD-knél a Startup current-tet: %V-nál 1 A, ami 5 W - de azt rövid ideig teszik).

2020. márc. 5. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
51%
Akár havi 5Ft is lehet a különbség a kettő közt a havi villanyszámlában...
2020. márc. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 BaMark03 válasza:
Én lemértem a fogyasztását egy átlagos HDD-nek. Ugyebár USB 5V-ról tápláltam meg, & egy USB feszültség- & árammérővel mértem: mikor nincs adatkapcsolat, 80 mA, mikor csak passzív adatkapcsolat van, tehát nincs írás, vagy olvasás, 140 mA, amikor egy nagy fájlt kezdtem írni rá, akkor pedig felkúszott 410 mA-re. Mikor csatlakoztattam az USB-re, akkor pedig 580 mA-t mértem.
2022. máj. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!