Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A 4gb RAM-ból miért csak 1,9...

A 4gb RAM-ból miért csak 1,9 gb a felhasználható?

Figyelt kérdés
Számítógépemben egy db 4bg ddr4 modul van. Még emlékszem a vásárláskor a feladatkezelőben ki tudta használni az összeset. Egy fél éve megszaporodott a kékhalál jelenség, ma pedig megnyitottam a feladatkezelőt, ami szerint csak 1,9gb felhasználható ram van, a többit a rendszer lefoglalja. Ezt mi okozhatja?

2020. márc. 6. 19:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Memtest86-t futtatnék, a tünetek alapján a RAM modullal lesz gond.
2020. márc. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
A rendszer foglalja le. Ismered a mondást, a nem kihasznált ram, fölös ram. :D A windows önmagában nem fut már el 8 giga ram alatt.
2020. márc. 6. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Win 10 alapból 2 GB körül használ, semmi sincs nyitva.

Vagy 7, vagy 8.1 azok kevesebb memóriát használnak alapból. (8.1 pl 800MB) Nekem is csak 4GB a max.

2020. márc. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Beletörted a foglalatba a ram modult..
2020. márc. 7. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

#1 Köszi a tippet, lefuttattam, de semmilyen hibát nem talált.

Az nem lehet, hogy az integrált GPU foglalja le a memóriát VRAM-nak? Ugyanis kezdetben egy gt610 kártya volt a gépben, kb 1 éve azonban eladtam, így az i3-6100 integrált gpu van használva.

2020. márc. 7. 18:49
 6/7 anonim ***** válasza:

Akkor valószínűleg az, bár akkor is soknak tűnik a nem használható memóriaméret, illetve a kékhalál nem egy normális jelenség.

Esetleg nézd meg bluescreenview-el hogy mi a hibaüzenet oka.

2020. márc. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Telepítés újra a Windows-t.


3-as a 10 memóriamenedzseli a RAMot. Osszetudja szűkíteni magat 1gbra memoriaigenyes feladat eseten

2020. márc. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!