Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogy tudok bekapcsolt wifivel...

Petya101 kérdése:

Hogy tudok bekapcsolt wifivel is a mobilnetet használni androidon?

Figyelt kérdés
Van egy wifis HP nyomtató, amihez androidos tablettel csatlakozok, működik. Viszont eltűnik a mobilnetem (3G/4G), nem tudok netezni, mert gondolom wifin keresztül akar csatlakozni. Hogy tudnám rábírni az androidot, hogy bekapcsolt wifi esetén is a mobilnetet használja? Köszönöm.
2020. márc. 6. 22:34
 1/10 anonim ***** válasza:
Sajnos vagy ez, vagy az. Egyszerre nem tudja mindkettőt kezelni.
2020. márc. 6. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Opció, hogy veszel egy 4g képes routert, arra csatolod a nyomtatót és a tabletet is
2020. márc. 6. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A nyomtatók nem igazán az én területem, de nem lenne megoldás, ha megosztanád az internetet és arra csatlakozna rá a nyomtató?
2020. márc. 7. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A router eszembe jutott nekem is, csak felvetődött a kérdés, hogy a tabról azon keresztül fogom e látni a nyomtatót.. Egy sima routerrel elvileg meg tudom nézni. Szerintem nem működik, hisz a nyomtatóhoz direkt kellene csatlakozni. Holnap kipróbálom.
2020. márc. 8. 21:24
 5/10 anonim ***** válasza:
Hp nyomtatók WIFI kliens és ap módban is tudnak működni. Jelenleg neked AP módban van.
2020. márc. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem jutottam előbbre, max annyival, hogy Windows-os gépre tudtam csatlakoztatni. (WPS gombbal is, és a szoftvere is megtalálta) IP címén van egy kis felület, de ott semmi sem állítható. Továbbra kérdezem, hogy össze lehet varázsolni androiddal+mobilnettel router nélkül?
2020. márc. 10. 17:23
 7/10 anonim ***** válasza:

wifi+mobilnet akkor sem fog menni.

De ha 4g képes routerbe van a sim, a routerre csatlakoztatod a telefont és a nyomtatót is akkor annak mennie kell! Ha mégsem megy, akkor ott te rontottál el valamit. Nézd meg a nyomtatód használati útmutatóját.

2020. márc. 11. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, de csak ezért nem kínlódok modemmel. Marad a jó öreg laptop+USB kábel a nyomtatóba, telefonon meg hotspot. Azért kicsit furcsállom ezt az androidos "működést", nehezen hiszem el, hogy nem lehetne megoldani.
2020. márc. 11. 14:49
 9/10 anonim ***** válasza:
Pedig ez a működés egyszerű. Nem tudsz egyszerre biciklizni és sétálni.
2020. márc. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Valóban, 6-7 kütyüt is kipróbáltam, mindegyik így viselkedik. Aztán jött a hidegzuhany, mert egy Xgody gagyi kínai f.os simán megoldja, és még a két kártya közt is tudom válogatni, melyik netjét használja. Mindez 5.1 (!)-es androiddal..10db-ot vehettem volna belőle az enyém árán,ami nem tudja. Bosszantó. Viszont ebből jön, hogy nem lehetetlen megoldani. Hogy csak a szoftveren múlik, vagy a hardveren is, azt persze nem tudom. Köszönöm mindenki segítségét.
2020. márc. 13. 12:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!