Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A gépemben asszimmetrikusan...

A gépemben asszimmetrikusan vannak a ramok. Van értelme cserélni?

Figyelt kérdés

Van egy gépem amit munkára használok. Egy i5-8500-as proci van benne amit még nem sikerült 40% fölötti használatra bírnom még a legdurvább renderelésekkel sem (zenét szerkesztek), a 40GB ramból viszont 25-30GB-ot simán meg tud zabálni a zeneszerkesztő menet közben a sok-sok nagy .WAV fájlnak köszönhetően. A 40GB úgy jött össze egyébként, hogy volt benne gyárilag 2x4GB én meg vettem még a maradék 2 slotba 2x16-ot. Az órajelek, típusok stimmelnek egyébként.

Kérdésem, hogy volna-e értelme a 2x4GB-ot is lecserélni 2x16-ra, vagy így, hogy igazából sosem eszi meg mind a 40-et tök felesleges lenne? Lassulást, akadozást nem tapasztalok igazából, csak felmerült bennem a kérdés.



2020. márc. 11. 00:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha jó sorrendben vannak berakva a ramok és használja a dualchannelt, akkor nem kell. Egyébként kell.
2020. márc. 11. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Bár akkor is elég lenne normális slotokba pakolni a ramokat, szóval úgy se kell.
2020. márc. 11. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Megfelelően vannak párosítva jó slotban, igen. Akkor elengedem a dolgot, csak most olcsón tudtam volna ramot szerezni és felmerült az ötlet, de eddig semmilyen teszt nem erősített meg benne, hogy lenne értelme a több ramnak, ha úgysem pakolom tele. Köszi!
2020. márc. 11. 03:47
 4/4 anonim ***** válasza:
igen
2020. márc. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!