Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Laptopot szeretnék vásárolni....

Laptopot szeretnék vásárolni. Milyen kijelző típus az, aminek a betekintési szöge jó? Pl sima monitornál a TN panelnél jobban preferálom az IPS-t. Mire figyeljek a kiválasztásnál?

Figyelt kérdés
2020. márc. 14. 09:43
 1/4 anonim ***** válasza:

"betekintési szöge jó"

Ez vajon mit jelent?


Drága pénzért lehet venni bármihez betekintési szöget csökkentő fóliákat utólag.

[link]

2020. márc. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Elsősorban hogy matt legyen a kijelző, mert a fényes nem valami jó.

Utána a következő szempont a panel típusa, ami lehetőleg IPS vagy VA legyen.

Aztán a felbontás illetve a kijelző mérete sem utolsó, de ez utóbbi meg szubjektív.

2020. márc. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 robi1980 válasza:

A "JÓ" betekintési szög alatt gondolom azt érted, hogy ne csök közvetlenül szemből legyen megfelelő filmnézéshez.


Szerintem menj be egy üzletbe, és nézd meg a kijelzőtípusokat élőben. Ez alapján tudsz igazán neked megfelelőt választani, mert minden képi élmény szubjektív. Lehet, hogy ami valakinek "szuper", az neked nem fog annyira bejönni.


Annyi talán általánosságban igaz, hogy a matt kijelző jobb. (A melóban a helyemen érintőkijelzős monitor van, csodálatos képpel, csak éppen "tükör". MINDEN visszatükröződik rajta, nekem zavaró.)

2020. márc. 15. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Akkor van szükség nagy betekintési szögre ha többen ültök a laptop köré filmet nézni: papa, mama, gyerekek, nagyi, Máris szomszéd, stb...


Én kizárólag egyedül használom: így szemből nézem.. ;)

2020. márc. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!